Michalski: Przeciwnicy podchodzą do nas z respektem

AKTUALNOŚCI

Już dzisiaj nasi siatkarze rozegrają kolejny mecz we własnej hali. Naszym przeciwnikiem w spotkaniu 16. kolejki rundy zasadniczej PlusLigi będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Nasi przeciwnicy dopiero co wrócili z Finlandii, gdzie udało im się awansować do kolejnej rundy pucharu CEV. Niestety czasu na odpoczynek nie mieli za dużo, bo od razu przyszedł czas na spotkanie z nami. Początek sezonu nie był w tym roku dla ZAKSY zbyt udany ze względu na problemy zdrowotne zawodników oraz zmiany personalne w klubie. Niemniej jednak od powrotu do gry Michała Ruciaka podopieczni Sebastiana Świderskiego sprawują się zdecydowanie lepiej i na pewno będą dla nas wymagającym przeciwnikiem. – Nasze nastawienie przed dzisiejszym meczem jest jak zawsze- bojowe! Wychodzimy na boisko i chcemy grać jak najlepiej z każdym przeciwnikiem – mówi przed spotkaniem środkowy Cuprum Lubin Adam Michalski. – Szanujemy każdego naszego rywala i chcemy pokazać swoją jak najlepszą grę – kończy zawodnik.

Zespół z Lubina przystąpi do meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w dobrych nastrojach. Z ciężkiego terenu w Rzeszowie i w Bełchatowie udało się bowiem przywieźć punkty, których przed tymi meczami pewnie nikt by się nie spodziewał. Dwa pięciosetowe pojedynki na pewno były dla zawodników bardzo wyczerpujące, jednak pokazały również, że w lidze jesteśmy w stanie walczyć za każdym, nawet teoretycznie mocniejszym przeciwnikiem. – Naszą najlepszą bronią jest zespołowość i myślę, że to największy atut Cuprum. Jeżeli będziemy walczyć jeden za drugiego – to możemy okazać się bardzo silni – kontynuuje Adam Michalski. – Zespół z Kędzierzyna od wielu lat jest bardzo mocny. Grają tam świetni zawodnicy – zarówno reprezentanci naszego kraju jak i reprezentanci Holandii. Ich umiejętności są bardzo wysokie. U nas jednak też nie brakuje dobrych zawodników. Myślę, że to będzie ciężki mecz, ale będziemy się starali zejść z boiska w jak najlepszych nastrojach – mówi Adam.

Wygrana z Rzeszowem czy podjęcie równej walki z mistrzem Polski na pewno dobrze wpłynęły na nasz zespół. Mamy w związku z tym nadzieję, że także dzisiaj siatkarze Cuprum zaprezentują pełnię swoich umiejętności i będą ambitnie walczyć z przeciwnikiem z Kędzierzyna. – Nie odczuwamy żadnego stresu. Wręcz przeciwnie motywuje nas to do jeszcze cięższej pracy – mówi Adam. – Wiemy, jak mamy grać. Ciężko trenujemy, aby nasza gra była jak najlepsza. Cieszy nas to, że inni przeciwnicy podchodzą do nas z respektem – zakończył z uśmiechem środkowy.

Początek dzisiejszego spotkania już o 18:00. Mamy nadzieję, że nasi kibice przybędą tłumnie, aby dopingować zespół w drodze po kolejne ligowe punkty! Zapraszamy wszystkich serdecznie :)