Miedziowa drużyna w komplecie

AKTUALNOŚCI

Środkowy Paweł Pietraszko zamyka skład miedziowej drużyny na nadchodzący sezon rozgrywek PlusLiga. Nasz nowy zawodnik ostatnie dwa sezony reprezentował klub z Olsztyna. Swoją przygodę z zawodową siatkówką rozpoczął w 2010 roku, dołączając do AZS Politechniki Opolskiej. Kolejne lata rozgrywał w klubach pierwszoligowych. W 2015 roku trafił w szeregi GKS Katowice, z którym zdobył Mistrzostwo 1.Ligi w 2016. Rok później z tą właśnie drużyną awansował do Plus Ligi. W Katowicach spędził 3 lata. Stamtąd trafił do Indykpol AZS Olsztyn.

Paweł będzie wsparciem Miedziowych w drugiej rundzie sezonu. Obecnie po zabiegu artroskopii prawego barku zawodnik przechodzi okres rekonwalescencji, a następnie rozpocznie rehabilitację, by w pełni sił powrócić na plusligowe boisko.

Jak poszła operacja?

Operacja przebiegła pomyślnie, bez żadnych komplikacji. Przez około 6 tygodni ręka będzie w temblaku, który zdejmuję 3 razy dziennie do ćwiczeń. Póki co wykonuję je biernie, z pomocą, a za 1,5 tygodnia będę już ćwiczył sam.

Pewnie z niecierpliwością czekasz na powrót na boisko. Czego Ci teraz najbardziej brakuje?

Oczywiście, że czekam z niecierpliwością na powrót na boisko, tym bardziej, że w zeszłym sezonie spędziłem na nim niewiele czasu. Ten sezon będzie trudny, bo dużo czasu poświęcę rehabilitacji, ale wierzę, że po jej zakończeniu będę mógł się zaprezentować lubińskiej publiczności.

Po dwóch latach w Olsztynie przenosisz się na drugi kraniec Polski. Nie będzie Ci brakować jezior i klimatu Mazur?

Olsztyn to ładne miasto, w którym żyje się bardzo dobrze. Lubin także ma swoje zalety i mam nadzieję, że nam się tu spodoba. Jedną z takich zalet jest odległość od rodzinnego domu zarówno mojego jak i małżonki.

Dlaczego Cuprum Lubin?

Wybrałem Cuprum, bo stwierdziłem, że będzie to idealna drużyna na odbudowanie formy po kontuzji, z którą borykałem się w poprzednim sezonie. Jednak po kolejnej konsultacji w maju okazało się, że konieczna jest operacja i sprawy się skomplikowały. Mimo to klub nie rozwiązał ze mną kontraktu, za co jestem bardzo wdzięczny.

Czego oczekujesz po nadchodzącym sezonie?

Oczekuję, że rehabilitacja się powiedzie i jak najszybciej będę mógł wrócić na parkiet i pomóc drużynie w osiągnięciu zakładanych celów.

Paweł, witaj wśród Miedziowych! Życzymy zdrowia i czekamy na Twój powrót na parkiet.

 

Paweł Pietraszko – środkowy

data urodzenia: 05.10.1990 r
wzrost: 203
zasięg z wyskoku do ataku:  352