Najdalszy wyjazd w sezonie. Kierunek: Suwałki

AKTUALNOŚCI, MECZE

W południe nasza drużyna dotarła na polski biegun zimna – do Suwałk. Dziś w planach mamy wieczorny trening, a jutro zmierzymy się z miejscowym Ślepskiem Malow Suwałki w ramach 17. kolejki PlusLigi. Początek meczu o godzinie 17:30. 

W ostatnich dniach pokonaliśmy wiele kilometrów autobusem. Wszystko przez to, że w krótkim czasie odbyliśmy dwa dalekie wyjazdy: trzy dni temu na mecz pucharowy do Gdańska (łącznie około 1000 kilometrów), a teraz dołożyliśmy kolejne 750 do Suwałk. W trasę wyruszyliśmy wczoraj w nocy. W południe byliśmy na miejscu i teraz w planach mamy krótki odpoczynek, a potem wieczorny trening w hali. Jutro o 17:30 czeka nas starcie ze Ślepskiem.

Jak wygląda statystycznie bilans meczów Miedziowych i Ślepska? Do tej pory w PlusLidze zagraliśmy tylko 5 spotkań: trzykrotnie ze zwycięstwa cieszyliśmy się my, a dwukrotnie suwałczanie. Co ciekawe, w każdym z tych starć wygrany zbierał pełną pulę punktów, ani razu nie zdarzył się tie-break. W pierwszej rundzie tego sezonu wygraliśmy w Lubinie 3:0, a MVP został wybrany Masahiro Sekita.

Porównajmy teraz najlepiej punktujących zawodników drużyn. W zespole gospodarzy jest to Bartłomiej Bołądź, będący na trzecim miejscu klasyfikacji plusligowej (dorobek punktowy: 264). Po naszej stronie siatki najskuteczniejszy jest Remigiusz Kapica (8. miejsce i 244 oczka). Trzeba jednak wspomnieć, że w naszej drużynie atak rozkłada się na trzy i wysoko w rankingu są także Wojciech Ferens (12. miejsce, 221 pkt) i Marcin Waliński (13. miejsce, 219 pkt), podczas gdy następny gracz z Suwałk zajmuje dopiero 38. pozycję. Patrząc na tabelę kluby dzieli 5 punktów i 3 miejsca różnicy: my obecnie zajmujemy 10. miejsce, a suwałczanie 13. Skład Ślepska ma spory potencjał sportowy. W tym sezonie przeplatają mecze lepsze ze słabszymi podobnie jak nasza drużyna – mówi nasz statystyk, Maciej Barczyński.

Warto zauważyć, że w miniony poniedziałek w sztabie Ślepska Malow Suwałki doszło do rotacji na stanowisku trenera. Nowym szkoleniowcem został Dominik Kwapisiewicz. – Każda roszada w składzie drużyny lub sztabu przyczynia się do zmian. Jaki to ma wpływ na wynik sportowy, zawsze pozostaje zagadką – ocenia Barczyński. Tego dowiemy się już jutro. Zapraszamy na transmisję telewizyjną do Polsatu Sport o godz. 17:30. Liczymy na Wasz doping na odległość!

17. kolejka PlusLigi 2021/2022

Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin

Niedziela (23.01.2022), godz. 17:30, Suwałki Arena, ul. Zarzecze 26, Suwałki