Niemiecki kadrowicz na dłużej w miedziowych barwach!

AKTUALNOŚCI

Grono zawodników, którzy pozostają w naszych miedziowych barwach, sukcesywnie się powiększa. Do przedłużających kontrakty Remigiusza Kapicy i Kamila Szymury dołącza kolejny perspektywiczny zawodnik – Florian Krage! 

Za Florianem pierwszy sezon poza granicami swojego ojczystego kraju. Rok temu, po debiucie w narodowej reprezentacji Niemiec, środkowy dołączył do naszej drużyny z wielkimi nadziejami i ekscytacją na poznanie czegoś nowego. W trakcie sezonu mogliśmy obserwować jego ogromne postępy, a każdy kolejny mecz dodawał mu pewności siebie na boisku. Choć ostatecznie nie udało mu się zdobyć nagrody dla najlepszego zawodnika spotkania, był jednym z kluczowych graczy na parkiecie. W statystykach widnieje jako najlepiej blokujący Miedziowy, który w 24 meczach zablokował rywala łącznie 49 razy. Ogólna liczba punktów zdobytych przez niemieckiego gracza w tym sezonie to 204. Najwięcej oczek w jednym meczu wywalczył w spotkaniu z LUK Lublin (18 pkt). 

Obecnie Florian Krage ponownie otrzymał powołanie do kadry, której nowym trenerem został Polak Michał Winiarski. Od kilku dni trenuje na zgrupowaniu w olimpijskim ośrodku szkoleniowym w niemieckim Kienbaum. Wierzymy, że na przestrzeni najbliższych lat nasz środkowy stanie się jedną z kluczowych postaci niemieckiej reprezentacji. 

Bardzo się cieszymy, że Florian zostaje na dłużej w naszej drużynie! W przyszłym sezonie z pewnością pokaże jeszcze większy wachlarz swoich umiejętności!  

___________________________________ 

Florian Krage 

Narodowość: niemiecka 

Data urodzenia: 11 stycznia 1997 

Pozycja: środkowy 

Wzrost: 204 cm 

Zasięg w ataku: 357 cm 

Zasięg w bloku: 345 cm 

Poprzedni sezon: Cuprum Lubin