Oficjalnie: Rozgrywki PlusLigi wstrzymane!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Stało się to, czego należało się spodziewać. W czwartkowe popołudnie władze Polskiej Ligi Siatkówki oficjalnie poinformowały o wstrzymaniu do odwołania rozgrywek: PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Ma to związek z rozprzestrzenianiem wirusa COVID-19 na terenie Polski. 

Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS. – Już w tej chwili nie mają gdzie trenować drużyny z Będzina, od poniedziałku z Warszawy. W takich warunkach zawodowy sport po prostu nie może mieć miejsca – dodaje.

Warto zauważyć, że podobne decyzje podjęto w przypadku rozgrywek koszykarskich czy piłki ręcznej. Trwają również debaty na temat kwestii związanych z poszczególnymi szczeblami lig piłkarskich w Polsce. Co do siatkówki, najważniejsza informacja jest taka, że przerwa w rozgrywkach obowiązuje od 12 marca (wyjątkiem ostatnia kolejka fazy zasadniczej KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, rozegrana w najbliższy weekend). Cytując czwartkowy komunikat PLS do przedstawicieli klubów oraz mediów:

Zarząd PLS jednocześnie dodaje, że trwają zaawansowane prace nad korektą systemu rozgrywek, tak by wymuszona przerwa nie skutkowała zakończeniem rywalizacji w naszych ligach. Dalszymi losami rozgrywek zajmie się jutro na posiedzeniu Rada Nadzorcza PLS.

Liczymy, że po poprawie sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, wszystkie ligi dokończą w skróconej formie rozgrywki i wyłonią mistrzów Polski oraz ekipę, która awansuje do PlusLigi.

Przypomnijmy, że siatkarze Cuprum Lubin swój najbliższy mecz mieli rozegrać w najbliższy wtorek 17 marca, w hali lubińskiego RCS, a rywalem mieli być siatkarze VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (początek o g. 20:30). Od dzisiaj wiadomo, że to spotkanie ligowe nie zostanie rozegrane w pierwotnym terminie. Pod dużym znakiem zapytania stoi ostatnia kolejka fazy zasadniczej, tj. wyjazd Cuprum do Radomia (planowo 21 marca).

O rozwoju sytuacji związanej z rozgrywkami PlusLigi oraz decyzjach PLS będziemy informować na bieżąco.