Ostatni domowy mecz w tym roku!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia i koniec roku. Przed nami jeszcze dwa spotkania przed okresem świątecznym, a najbliższe już w sobotę. Na własnym parkiecie zmierzymy się z GKS-em Katowice w meczu 18. kolejki PlusLigi. Początek o godzinie 20:30.

Rewanż z katowiczanami będzie dla nas ostatnim domowym spotkaniem w tym roku. W przyszłym tygodniu we wtorek mamy w planach jeszcze jedno przedświąteczne, ale wyjazdowe starcie ze Ślepskiem Malow Suwałki.

W ośrodku Szopienice Miedziowi zawitali całkiem niedawno, bo 18 listopada. Odrabialiśmy wtedy zaległy mecz 5. kolejki. Zwyciężyliśmy na boisku rywala po pięciosetowym boju, a MVP spotkania został wybrany nasz środkowy Przemysław Smoliński, który zdobył aż 19 punktów (w tym 9 bloków). Dobrze punktowali również Ronald Jimenez (16 pkt) oraz Wojciech Ferens i Nikolay Penchev (obaj po 15 oczek). W zespole rywala najskuteczniejsi byli Kamil Kwasowski i Adrian Buchowski. W sobotę liczymy na równie wielkie emocje, a także na przedłużenie serii zwycięstw naszej drużyny nad GKS-em Katowice. Do tej pory w PlusLidze nie udało im się nas pokonać.

Mecz z GKS-em Katowice odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 20:30. Transmisja telewizyjna będzie dostępna na antenie Polsatu Sport. Wierzymy, że między pieczeniem pierniczków a lepieniem pierogów będziecie nam mocno kibicować!

Cuprum Lubin – GKS Katowice

19 grudnia (sobota), godz. 20:30, HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28b