Paweł Rusek przejmuje stery drużyny Miedziowych!

AKTUALNOŚCI

Otwieramy nowy rozdział w miedziowej historii. W nadchodzącym sezonie 2021/2022 po raz pierwszy od momentu wejścia do PlusLigi Cuprum Lubin poprowadzi polski szkoleniowiec. Na fotelu głównego trenera zasiądzie Paweł Rusek – dotychczasowy drugi trener zespołu. 

Paweł Rusek doskonale zna nasz klub. Jako zawodnik występował na parkiecie RCS-u w Lubinie w latach 2014-2017. Grał na pozycji libero. Poza miedziową drużyną reprezentował również barwy Jastrzębskiego Węgla, Trefla Gdańsk i Asseco Resovii Rzeszów. Rusek miał okazję współpracować m.in. z takimi trenerami jak Roberto Santilli, Gheorghe Cretu, Slobodan Kovač czy Ferdinando de Giorgi. W 2020 roku podjął bardzo trudną decyzję – zakończył karierę zawodniczą. Okazało się to dla niego jednak dobrym wyborem, bo szybko dostał propozycję dołączenia do naszej ekipy jako drugi szkoleniowiec u boku Brazylijczyka Marcelo Fronckowiaka.

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 PlusLigi Paweł Rusek miał okazję sprawdzenia się w nowej roli. W wakacyjnych zmaganiach na piasku, czyli w pierwszej historycznej edycji Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki świeżo upieczony trener został wrzucony na głęboką wodę. Sam poprowadził ekipę KGHM Cuprum Lubin w turnieju półfinałowym na warszawskiej Moncie, wygrywając zmagania i otrzymując bilet na finały w Gdańsku. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w trenerskiej karierze.

Jesteśmy bardzo dumni, że kolejny zawodnik po zakończeniu kariery otrzymuje szansę poprowadzenia klubu plusligowego. Wierzymy, że Paweł Rusek jest wspaniałym i perspektywicznym wyborem. To trener, który potrafi pracować z zawodnikami i rozumie ich potrzeby.