Peter Kašper w reprezentacji Słowacji na ME

AKTUALNOŚCI

Reprezentacja Słowacji przygotowania do wrześniowych mistrzostw Starego Kontynentu rozpocznie 1 sierpnia.W gronie powołanych znalazło się aż czterech zawodników związanych kontraktami z polskimi klubami. W porównaniu z zespołem, jaki rywalizował w tegorocznej Lidze Europejskiej zaszły spore zmiany. Do ekipy grupowego rywala Polaków wracają zawodnicy, od lat stanowiący o sile reprezentacji, m.in. znany polskim kibicom rozgrywający Jastrzębskiego Węgla Michal Masný, środkowi Emanuel Kohút i Tomáš Kmeť, przyjmujący – František Ogurčák i atakujący Martin Nemec. W kadrze zabrakło natomiast Lukáša Diviša, który nie wrócił do pełni formy po kontuzji kolana, której nabawił się jeszcze w sezonie ligowym.

Poza ogłoszoną szesnastką trener Chrtiansky podał także czterech zawodników rezerwowych, mających brać udział w treningach. Na etapie przygotowań do rywalizacji o mistrzostwo Starego Kontynentu Słowacy rozegrają kilka spotkań sparingowych. Rywalami naszych południowych sąsiadów będą kolejno Słowenia, Finlandia, Włochy i Rosja. Do Polski podopieczni Štefana Chrtianskiego wyjadą 18. września. Grupowymi rywalami Słowaków, obok biało-czerwonych, będą Francuzi i Turcy.

Dwa lata temu podczas mistrzostw rozgrywanych w Austrii i Czechach prowadzona wówczas przez Emanuele Zaniniego reprezentacja Słowacji także stanęła na drodze Polaków już w fazie grupowej. Ostatecznie nasi południowi sąsiedzi wywalczyli awans z grupy i w końcowej klasyfikacji zajęli piąte miejsce, zapisując na swoim koncie historyczny wynik dla słowackiej siatkówki.

16-osobowy skład Słowaków na mistrzostwa Europy:

rozgrywający: Michal Masný, Juraj Zaťko

przyjmujący: František Ogurčák, Štefan Chrtiansky ml., Matej Paták, Filip Gavenda

środkowy: Emanuel Kohút, Tomáš Kmeť, Jozef Piovarči, Peter Kašper, Michal Hruška

atakujący: Martin Nemec, Milan Bencz, Peter Michalovič

libero: Robert Hupka, Roman Ondrušek

rezerwowi: Filip Palgut (rozgrywający), Matej Kubš (libero), Juraj Drobňák (przyjmujący), Tomáš Halanda (przyjmujący)

żródło: siatka.org