Pierwszy mecz po przerwie! Rywalem ZAKSA

AKTUALNOŚCI

Wracają meczowe emocje! Od czwartku nasza drużyna jest już w treningu, a w najbliższy wtorek znów stanie w szranki, by powalczyć o ligowe punkty. O godzinie 17:30 rozpocznie się spotkanie z mistrzem Polski – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. 

W tym sezonie zmagania PlusLigi wyglądają zupełnie inaczej niż to, co znaliśmy do tej pory. Z powodu epidemii i zakażeń występujących w klubach, mecze są odwoływane czy przesuwane na inny termin. By zachować ciągłość rozgrywek, liga w porozumieniu z klubami postanowiła zastosować system gry „zdrowy ze zdrowym”, w ramach którego we wtorkowe popołudnie Miedziowi podejmą Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Będzie to mecz, który pierwotnie zaplanowany był na 25. kolejkę, czyli tuż przed zakończeniem fazy zasadniczej.

Zespół Nikoli Grbicia w ostatnich latach to najbardziej utytułowana drużyna w polskiej lidze. Na ten moment kędzierzynianie rozegrali 6 meczów i zwyciężyli we wszystkich, notując na swoim koncie komplet punktów. Dla obu ekip wtorkowe spotkanie będzie pierwsze po przerwie spowodowanej kwarantanną. Co za tym idzie, obydwa zespoły spragnione są gry i rywalizacji, więc szykuje się ciekawe starcie.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną i obostrzeniami nakładanymi na różne dziedziny gospodarki, niestety nie możemy zaprosić Was do hali na mecz. Nie oznacza to oczywiście, że nie możecie nam kibicować! Transmisja z wtorkowego spotkania o godzinie 17:30 będzie dostępna na kanale Polsatu Sport. Trzymajcie za nas kciuki!

Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

27 października (wtorek), godz. 17:30, HWS RCS Lubin