Pierwszy w sezonie mecz z Asseco Resovią Rzeszów

AKTUALNOŚCI, MECZE

W końcu przyszedł czas na rozegranie zaległego meczu 8. kolejki rozgrywek PlusLigi z Asseco Resovią Rzeszów, który planowo miał odbyć się już w październiku. Wtedy koronawirus skutecznie pokrzyżował nam plany i nie mieliśmy szansy się spotkać. Przełożone starcie zaplanowane jest na najbliższą środę na godzinę 17:30 w naszej hali RCS w Lubinie.

Jesteśmy właśnie w trakcie odrabiania zaległych spotkań z pierwszej rundy. Między meczami bieżących kolejek w weekendy, w środowe popołudnia dogrywamy brakujące mecze. Za nami już wyjazdowe spotkanie z GKS-em Katowice, w środę podejmiemy Asseco Resovię, a tydzień później 15 grudnia staniemy naprzeciw Aluronu CMC Warty Zawiercie, rozgrywając zaległy mecz 9. kolejki. Do nadrobienia pozostanie wtedy już tylko wyjazd do Nysy.

Jak prezentuje się bilans meczowy naszej drużyny z Asseco Resovią Rzeszów? Do tej pory mierzyliśmy się ze sobą 12-krotnie, z czego połowę meczów zwyciężyliśmy my, a drugie 6 ekipa z Podkarpacia. Tylko w czterech przypadkach o wyniku decydował tie-break. W środę będziemy musieli uważać m.in. na trudną zagrywkę Klemena Cebulja. W rankingu najlepiej zagrywających ligi plasuje się on na czwartej pozycji. Warto zaznaczyć, że tuż za nim z zaledwie jednym asem serwisowym mniej znajduje się nasz rozgrywający i kapitan Miguel Tavares.

Spotkanie odbędzie się w ramach zaległej 8. kolejki PlusLigi. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport News. Liczymy na Wasz ogromny doping sprzed telewizorów!

Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów

9 grudnia (środa), godz. 17:30, HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28b