Po dwóch latach powraca do Miedziowej drużyny!

AKTUALNOŚCI

Dawid Gunia po dwuletniej rozłące ponownie zasili szeregi Cuprum Lubin! Ten doświadczony środkowy jest bardzo dobrze znany kibicom lubińskiej siatkówki, gdyż barwy naszego klubu reprezentował 3 sezony z rzędu od 2015 do 2018 roku. Teraz powraca, by na nowo walczyć z Miedziowymi.

Dawid swoją karierę rozpoczynał w AZS-ie Rafako Racibórz, a przygodę z Plus Ligą zaczął w 2008 roku w Asseco Resovia SSA. W 2015 roku Dawid dołączył do ekipy Cuprum, w której spędził 3 sezony. Następnie na rok przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla, z którym wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski. Ostatni sezon spędził w MKS Będzin, gdzie rozegrał 23 spotkania (84 sety), podczas których zdobył dla drużyny łącznie 132 punkty, z czego 31 blokiem. Rozgrywki skończył ze skutecznością w ataku na poziomie 58,79%.

Po dwóch latach powracasz do Cuprum. Czy spodziewałeś się, że ponownie zagrasz w tym zespole?

Nie spodziewałem się, ale nigdy nie wykluczałem takiej możliwości.

W Lubinie spędziłeś 3 lata. Jak wspominasz ten okres w twojej karierze?

Są to bardzo dobre wspomnienia. Lubin okazał się dla mnie dobrym miejscem do grania w siatkówkę na poziomie plusligowym, a dla mojej rodziny stał się wygodnym miejscem do życia.

Czy jesteś gotowy na ponowne spotkanie z kibicami lubińskiej siatkówki?

Jestem! i mam nadzieję, że lubińscy kibice również są gotowi na mój powrót :) Dobrze wspominam kibiców drużyny i pamiętam, że są naszym dodatkowym zawodnikiem w hali i poza nią…wszędzie tam gdzie gramy.

Co najbardziej lubisz w tym mieście?

Podoba mi się, że Lubin stawia na wychowanie przez sport. Jest tu całe mnóstwo sekcji sportowych do wyboru, boiska, korty, place zabaw zachęcające do aktywności fizycznej, co wpływa na zdrowy rozwój młodego pokolenia.

Masz ogromne doświadczenie ligowe, czy będziesz takim trochę „przywódcą” tego młodego stada?

Przywódca jest zawsze tylko jeden i jest nim trener, ale będę starał się  swoją postawą dać dobry przykład reszcie „stada”

Jaka jest najważniejsza rzecz jakiej się nauczyłeś przez te lata na boiskach PlusLigi?

Jest to na pewno wytrwałość i cierpliwość w dążeniu do celu.

Jaki jest ten cel na nadchodzący sezon?

Cel jest prosty, dać z siebie 110%, by móc cieszyć kibiców naszą jak najlepszą grą na boisku.

 

Dawid, witamy ponownie! Cieszymy się, że mamy Cię na nowo w drużynie.

Dawid Gunia – środkowy

data urodzenia: 01.01.1987 r
wzrost: 203
zasięg z wyskoku do ataku:  348
zasięg w bloku: 319