Punkty zostają w Suwałkach

Meczem w Suwałkach otworzyliśmy 7. kolejkę rozgrywek PlusLigi. Choć walczyliśmy do samego końca, nie udało nam się przedłużyć tego spotkania o tie-break. Komplet punktów został na koncie gospodarzy.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy. Od samego początku dobrze asekurowali piłki i próbowali wykorzystywać kontry. Wyszli na prowadzenie i dowieźli je do końca seta. Po przerwie nasza gra wyglądała lepiej. Już z początku zanotowaliśmy 2 punktowe bloki (5:3). Nasi rywale natomiast nie byli już tak skuteczni, popełniali więcej błędów własnych, a my wykorzystywaliśmy swoje szanse. Dodatkowo dwa asy serwisowe z rzędu posłał Grzegorz Pająk (17:11). Dużą przewagę punktową dociągnęliśmy do końca, a partię skutecznym atakiem zakończył Moustapha M’Baye.

Dobrze weszliśmy także w trzecią partię. Na skrzydłach punktował Ferens i Ziobrowski, ale po drugiej stronie suwałczanie też nie próżnowali. Skuteczny był Paweł Halaba. Patrząc ogólnie, żadna z drużyn nie mogła się oddalić na większe prowadzenie niż 2 oczka. Akcje były długie, pełne ofiarnych obron i widowiskowych ataków. Niestety im bliżej końca seta, tym bardziej inicjatywę przejmowali gospodarze (22:18) i ostatecznie wyszli na prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarta partia rozpoczęła się od pokazu świetnej gry asekuracyjnej Grzegorza Pająka, który w jednej akcji obronił piłkę trzy razy, a na koniec potężny atak Ziobrowskiego dał nam punkt. Obydwa zespoły pokazywały ogromną wolę walki. Wynik cały czas wahał się w granicach remisu, raz na korzyść jednych, a raz drugich. Na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wyszliśmy przy stanie 12:10, ale za chwilę na tablicy już był remis i ponownie walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce Ślepsk wyszedł na trzypunktowe prowadzenie 20:17, ale w kilka chwil zniwelowaliśmy stratę do zaledwie punktu. Gospodarze nie pozwolili jednak wyrwać sobie z rąk zwycięstwa.

MVP: Bartosz Filipiak

Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 3:1 (25:19, 15:25, 25:20, 25:22)

Ślepsk: Kujundžić (6), Halaba (13), Sanchez (2), Filipiak (21), Takvam (12), Sapiński (12), Czunkiewicz (L) oraz Buchowski (4), Smoliński (1).

Cuprum: Ferens (9), Pietraszko (10), Kapica, Krage (1), Pająk (4), Kovalov (13), Szymura (L), Sas (L) oraz Ziobrowski (13), M’Baye (9), Kubicki, Czerny.