Reprezentant Austrii wzmacnia Cuprum Lubin

AKTUALNOŚCI

W miedziowej drużynie witamy kolejnego zawodnika. W nowym sezonie 2022/2023 naszych barw będzie bronił reprezentant Austrii i multimedalista ligi włoskiej Alexander Berger. Na pozycji przyjmującego dołącza on do Wojciecha Ferensa.  

Alexander Berger to bardzo doświadczony zawodnik, mający na swoim koncie liczne nagrody i medale. W reprezentacji ojczystego kraju Austrii występuje od ponad 10 lat. W swojej karierze klubowej natomiast grał w wielu znanych europejskich klubach m.in. we Włoszech w Sir Safety Perugia, w Turcji w Halkbanku Ankara czy austriackim Hypo Tirol Innsbruck, z którym czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium rozgrywek krajowych. W swoim dorobku z tego okresu ma także Puchar Austrii.  

W 2014 roku Alexander Berger wyjechał z kraju, by spróbować swoich sił w lidze francuskiej i włoskiej. Będąc trzy lata w klubie z Perugii, wywalczył mistrzostwo Włoch (2018), wicemistrzostwo Włoch (2019), SuperPuchar (2017) oraz dwa Puchary Włoch (2018, 2019). Miał również szansę zaprezentować się w Lidze Mistrzów, a dodatkowo zdobyć w tym prestiżowym turnieju srebrny (2017) i brązowy medal (2018).  

Poprzedni sezon Berger spędził w PlusLidze w Cerradzie Enei Czarnych Radom, gdzie pełnił funkcję kapitana zespołu. Łącznie zdobył 183 punkty. Teraz przechodzi do naszej drużyny i będzie to dla niego drugi sezon w polskiej lidze. – PlusLiga stoi na bardzo wysokim poziomie, jest duża konkurencja. Ludzie tutaj kochają siatkówkę! Jakie są moje oczekiwania? Chciałbym pozostać do końca sezonu w dobrym zdrowiu, bo wtedy najbardziej pomogę drużynie. I chcę walczyć o awans do play-offów – mówi przyjmujący. 

Alex, witamy w Lubinie!

______________________

Alexander Berger

Data urodzenia: 27 września 1988

Pozycja: przyjmujący

Wzrost: 194 cm

Zasięg w ataku: 352 cm

Poprzedni sezon: Cerrad Enea Czarni Radom