Ruszamy z przygotowaniami

AKTUALNOŚCI

Wszystkie elementy układanki o nazwie „sezon 2020/2021” są już na swoim miejscu. Wraz z ogłoszeniem ostatniego zawodnika, czyli środkowego Pawła Pietraszki, ostatecznie zamknęliśmy skład naszej drużyny. Od poniedziałku ruszamy z przygotowaniami do nadchodzącego sezonu!

Najpierw naszych siatkarzy czekają testy na koronawirusa, a już od wtorku zaczną się treningi. Początkowo zawodnicy będą się wdrażać w dyscyplinę po długiej przerwie spowodowanej epidemią, a następnie płynnie przejdą do przygotowań stricte siatkarskich.

Mocno myślimy już o naszej przyszłości klubowej w nowym sezonie. Od poniedziałku zaczynamy przygotowania i spróbujemy wrócić do normalności. Bardzo doceniam, że polski rząd tak kontroluje sytuację, bo niestety w Brazylii jest z tym duży problem. Ja sam przed przylotem przeszedłem testy na koronawirusa i mogę powiedzieć, że jestem zdrowy – zapewnia trener Marcelo Fronckowiak.

Nowa drużyna, nowe ambicje

W samej drużynie zaszło sporo zmian w porównaniu z minionym sezonem. Na kolejny rok pozostało pięciu zawodników i pierwszy trener – Marcelo Fronckowiak. Największa zmiana nastąpiła na ataku, na którym zobaczymy dwie nowe twarze: Adama Lorenca i Kolumbijczyka Ronalda Jimeneza. Na rozegraniu pozostał dobrze wszystkim znany Portugalczyk Miguel Tavares Rodrigues, z którym duet będzie stanowił Mariusz Magnuszewski. Z przyjmujących pozostał Kamil Maruszczyk, a dołączyło trzech solidnych graczy: Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak i Brazylijczyk Daniel Muniz de Oliveira.

Do Bartosza Makosia dołącza Kamil Szymura i ci dwaj będą stanowili o sile defensywy w zespole. Na środku siatki natomiast pozostali Bartłomiej Zawalski i Przemysław Smoliński. Ekipę środkowych uzupełnili Dawid Gunia, powracający po dwóch latach do Lubina, i Paweł Pietraszko, który w pierwszej połowie sezonu będzie wracał do pełnej sprawności po operacji barku.

– Mamy młodą drużynę i kilku nowych zawodników. Staraliśmy się zachować tych najlepszych z poprzedniego sezonu. Do nich dołączyli solidni siatkarze, którzy dobrze spisywali się na boisku w zeszłych latach. Są też tacy, którzy do Lubina wracają. Jestem bardzo zadowolony także z nowego sztabu i wierzę, że będzie nam się dobrze współpracowało. Obiecuję, że będziemy ciężko pracować, by zbudować mocny team ze świetną atmosferą. Wierzę, że naszym lubińskim kibicom pokażemy dobrą siatkówkę – mówi szkoleniowiec Miedziowych.

Kiedy gramy?

Pierwszym sprawdzianem dla Miedziowych w tym sezonie będzie PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, czyli zawody na piasku i nieco innych zasadach. Półfinałowy turniej zagramy 1 sierpnia na Monta Beach Volley Club w Warszawie. Zmierzymy się tam z Treflem Gdańsk, VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa i BKS-em Visłą Bydgoszcz.

PlusLiga natomiast w tym roku ruszy wcześniej, bo pierwsza kolejka zaplanowana jest już w połowie września. W inauguracyjnym spotkaniu podejmiemy PGE Skrę Bełchatów, a mecz zaplanowany jest na weekend 11-13 września. Będzie się działo!

 

Drużyna Cuprum Lubin w sezonie 2020/2021:

Atakujący:

Ronald Jimenez, Adam Lorenc

Rozgrywający:

Miguel Tavares Rodrigues, Mariusz Magnuszewski

Przyjmujący:

Kamil Maruszczyk, Daniel de Oliveira, Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak

Środkowi:

Przemysław Smoliński, Bartłomiej Zawalski, Dawid Gunia, Paweł Pietraszko

Libero:

Kamil Szymura, Bartosz Makoś