Szlachetna paczka od siatkarzy i kibiców

AKTUALNOŚCI

Święta tuż tuż, a jak wiadomo, w świątecznym nastroju łatwiej jest nam wykonać jakieś miłe gesty, pomagać, dzielić się czymś z innymi. Właśnie dlatego nasz Klub Kibica razem z siatkarzami Cuprum Lubin zebrał pieniążki i włączył się w tym roku do znanej już akcji „Szlachetna Paczka”. – Nie jest to pierwszy raz kiedy uczestniczę w tej akcji, natomiast pierwszy raz z Klubem Kibica. Całkiem nowe doświadczenie i w sumie dobrze, że tak się dzieje. Nie słyszałem, żeby gdzieś indziej w Plus Lidze tak się działo. No i dobrze! Taka nowość na tym siatkarskim rynku i całkiem pozytywnie to odbieram – mówił o całej inicjatywie Marcel Gromadowski.

Kibice zrobili wszystkie zakupy, zgodnie z listą, którą dostarczyli wolontariusze. Oprócz produktów, które się na niej znajdowały, rodzina otrzymała kilka dodatkowych prezentów, w tym klubowych gadżetów „miedziowych”. Wczoraj przed popołudniowym treningiem cała ekipa siatkarzy wraz z kibicami pakowała wszystkie paczki, aby sprawić nimi rodzinie jak najwięcej radości. – Świetny pomysł, wspaniała inicjatywa. Myślę, że takie akcje powinny być organizowane częściej, bo nam jako sportowcom w życiu jest troszeczkę łatwiej, a jest gro ludzi, którym jesteśmy w stanie pomóc – mówił o wspólnej akcjach Łukasz Kadziewicz. – Dlatego powinniśmy z kibicami współpracować częściej przy takich inicjatywach. Ja osobiście popieram to mocno i cieszę się, że to miało miejsce. Jeśli przez sekundę mógłbym sprawić komuś przyjemność to zapakujcie mnie do paczki i ja jestem gotowy – zakończył z uśmiechem kapitan naszego zespołu.

Dodatkowo sami mieliśmy przy tym dużo śmiechu, a chłopcy nabrali nowych umiejętności związanych z pakowaniem prezentów, które będą mogli wykorzystać już za tydzień. – Co uważam na temat tej akcji? Jestem pierwszy, zawsze podpisuje się pod takimi akcjami. Cieszę się, że wspólnie z Klubem Kibica mogliśmy wziąć udział w tym szczytnym celu. Myślę, że warto pomagać i jeśli tylko możemy w jakiś sposób pomóc, albo w jakiś sposób sprawić, że komuś chociaż przez chwilę będzie lepiej to zawsze jesteśmy gotowi do takich akcji – powiedział po pakowaniu Paweł Siezieniewski. Mamy nadzieję, że wszystkie pozytywne emocje, uśmiechy i ciepłe myśli, które towarzyszyły zarówno zawodnikom jak i bardzo aktywnym przedstawicielom Klubu Kibica, rodzina również poczuła, odbierając paczkę. Oby więcej takich inicjatyw!

*Za udostępnienie zdjęć dziękujemy bardzo Barbarze Piastowskiej z naszego Klubu Kibica