Täht: Oczekuję wspaniałej walki

AKTUALNOŚCI

Już dzisiaj nasz zespół zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski – Asseco Resovią Rzeszów. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:00 w hali Podpromie i będzie transmitowany przez telewizję Polsat Sport.

Poprzednie spotkanie siatkarze Cuprum Lubin również rozegrali na wyjeździe. W hali „Pod Dębowcem” ulegli 1:3 BBTS-owi Bielsko-Biała. – Ciężko powiedzieć, z czego wynikała ta porażka, ponieważ wszyscy w drużynie zawsze są gotowi do gry i dają z siebie maksimum. Czasami po prostu mecz nie idzie po naszej myśli. W polskiej lidze wszystkie zespoły są dostatecznie mocne, żeby cię pokonać, jeśli masz słabszy moment – mówi nasz przyjmujący Robert Täht. – Wcześniej wygraliśmy dość pewnie cztery mecze z rzędu przeciwko dobrym zespołom. Może więc poczuliśmy się odrobinę zbyt pewnie. Jestem pewien, że jesteśmy lepszą drużyną niż BBTS i planujemy odegrać się za tę porażkę podczas meczu rewanżowego na własnym boisku – kontynuuje młody siatkarz z Estonii.

Dzisiejszym przeciwnikiem „miedziowych” będzie Asseco Resovia Rzeszów, czyli złoty medalista PlusLigi z zeszłego sezonu oraz zespół, w którego składzie grają reprezentanci kilku krajów. – Naprawdę nie potrzeba żadnej dodatkowej motywacji, kiedy po drugiej stronie siatki stoją mistrzowie Polski. To oni grają pod presją, a my musimy po prostu dać z siebie wszystko – mówi Robert. – W tej lidze wszystko jest możliwe. Oczekuję po tym meczu wspaniałej walki i mam nadzieję, że zostaniemy po jej zakończeniu nagrodzeni punktami – kontynuuje przyjmujący.

Po dzisiejszym spotkaniu naszych siatkarzy czekają mecze z pozostałymi medalistami poprzedniego sezonu PlusLigi. Najpierw na wyjeździe zmierzymy się z LOTOSem Treflem Gdańsk (6.12). Następnie na własnym parkiecie podejmiemy PGE Skrę Bełchatów. – W obu tych spotkaniach mamy naprawdę przyzwoite szanse, ponieważ w naszym zespole jest wielu klasowych zawodników – mówi Robert. – Pracujemy bardzo ciężko i jesteśmy głodni zwycięstw, także… per aspera ad astra (z łac. przez trudy do celu) – zakończył z uśmiechem młody siatkarz.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczniemy o godzinie 20:00. Mecz będzie transmitowany przez telewizję Polsat Sport, także już teraz zapraszamy wszystkich naszych kibiców do wspierania siatkarzy Cuprum Lubin!