Teraz same przyjemne rzeczy

AKTUALNOŚCI

O Plus Lidze, roztrenowaniu i … byciu asystentem w PLS w rozmowie z Pawłem Szabelskim.

Upłynęło już trochę czasu od momentu, gdy pojawiła się informacja od naszym awansie do Plus Ligi. Jak to przyjąłeś ?

Przyjąłem tę informację z dużym entuzjazmem i zadowoleniem. Wszystkie warunki, które zostały nam postawione przez decydentów z PLPS wypełniliśmy w stu procentach, ale nawet po ich spełnieniu nie mieliśmy pewności, że Plus liga zawita do Lubina. Cieszę się, że podjęto taką decyzję, a osobiście satysfakcję, że dokonaliśmy tego o czym mówiliśmy przed rozpoczęciem sezonu. Wierzę w to, że awans do Plus ligi jest kolejnym etapem i drogą w kierunku rozwijania się naszego klubu, a nie jedynie celem samym w sobie.

A jaka była reakcja zawodników gdy spotkaliście się na zajęciach ?

Reakcja była stonowana. Wynika to chyba z tego, że my sami wytrąciliśmy główny argument do wielkiego świętowania. Wszystko przez to, że nie wygraliśmy ligi. Myślę, że każdy z nas odczuwa satysfakcje, ale też niedosyt, bo mogliśmy zrobić coś więcej.

Właśnie – co do samej drużyny – jesteście w okresie roztrenowania. Jak wyglądają zajęcia i do kiedy trenujecie?

Roztrenowanie to czas, kiedy wyciszamy duszę siatkarza, a uskuteczniamy grę w piłkę nożną, do tego dokładamy zajęcia prewencyjne oraz ćwiczenia wzmacniające. Same przyjemne rzeczy. Większości zawodników kontrakty kończą się z ostatnim dniem maja, także to będzie dzień, w którym porozjeżdżają się do domów.

Wiemy już, że będziesz brał udział przy tworzeniu ekipy na PLS, jednak nie ma wciąż decyzji kto będzie pierwszym szkoleniowcem. Jak przyjąłeś tę informację, bo to wiadomo nie od dziś.

Zgadza się. W nadchodzącym sezonie będę asystentem. Myślę, że dla mnie to optymalne rozwiązanie. Bardzo dobry zespół potrzebuje bardzo dobrego trenera i taka osoba tu się pojawi. Wiele nauki przede mną i zamierzam porządnie wykorzystać nową sytuację. Moim celem jest samodoskonalenie, bycie co raz to lepszym szkoleniowcem. Chcę znać wszystkie najnowsze metody szkoleniowe, które przynoszą wymierne efekty i temu się poświecę.