Testy młodzieży

AKTUALNOŚCI

Przyjechało trzydziestu, zostanie sześciu najlepszych. Przez dwa dni testowaliśmy kandydatów do gry w drużynie Młodej Ligi.

– Zgłosili się do nas siatkarze z pobliskich miast, ale i z dalszych zakątków Polski. Mamy przedstawicieli m.in. z Kędzierzyna Koźla, Warszawy, Jastrzębia czy Szczecina. Z pół Polski się zjechało – mówi Roman Korotyszewski, członek zarządu Cuprum Mundo do spraw młodzieży.

Do Lubina przyjechało 30 zawodników. Po poniedziałkowym etapie selekcji do wtorkowych testów przystąpiło już tylko dwunastu. Z tego grona wybrana zostanie najlepsza szóstka, która wsparta lubińską młodzieżą występować będzie w Młodej Lidze, czyli w kategorii do 23 lat. – Ale jeśli ktoś ma 18 lat i jest dobry, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby był w takiej drużynie – dodaje członek zarządu lubińskiego klubu.

W gronie testowanych byli też i siatkarze, którzy zdobywali już laury w kategoriach młodzieżowych, również w Młodej Lidze. – Chcą się rozwijać i u nas pracować. Fajnie, że w naszym klubie możemy zaproponować warunki do rozwoju młodych zawodników – powiedział trener CM Lubin Norbert Śron.