Trzy punkty jadą do Lubina!

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Zawodnicy Cuprum Lubin zanotowali pierwsze w tym sezonie zwycięstwo za trzy punkty. Po bardzo dobrym spotkaniu pokonalu MKS Ślepsk Malow Suwałki, a statuetkę MVP odebrał Jakub Ziobrowski.

Lubinianie od początku kontrolowali przebieg premierowej odsłony. Świetna gra w polu serwisowym, a także w ataku sprawiła, że nasza drużyna wygrała 25:12. W kolejnych dwóch partiach walka toczyła się punkt za punkt, a szala przewagi przechylała się z raz na jedną, raz na drugą stronę. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Cuprum Lubin, którzy po raz pierwszy w tym sezonie wygrali bez straty seta.

W szeregach lubinian najwięcej punktów zdobył Jakub Ziobrowski – 17 oczek, cztery mniej dołożył Bartłomiej Lipiński, a z 11 punktami mecz zakończył Maksim Marozau. Zawodnicy Cuprum Lubin dziewięciokrotnie zatrzymywali rywali na siatce i czterokrotnie punktowali w polu serwisowym.

MVP spotkania: Jakub Ziobrowski

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 0:3 (25:12, 25:21, 25:22)

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Tuaniga, Bołądź, Klinkenberg, Rohnka, Takvam, Rudzewicz, Filipowicz (L) oraz Stańczak (L), Szwaradzki, Siek, Gonciarz, Skrzypkowski.

Cuprum Lubin: Tavares, Ziobrowski, Lipiński, Dvoranen, Smoliński, Marozau, Gruszczyński (L) oraz Maruszczyk.

 

Fot. Aneta Serafin