Trzy punkty zostają w Warszawie

AKTUALNOŚCI, MECZE

Ostatni mecz w 2019 roku zawodnicy Cuprum Lubin zagrali w hali Torwar. W trzech emocjonujących setach zwycięstwo odnieśli gospodarze i to VERVA Warszawa Orlen Paliwa zapisała na swoim koncie cenne trzy punkty. MVP wybrany został Kevin Tillie.

Premierowy punkt poniedziałkowego pojedynku zdobył Bartłomiej Lipiński (0:1). W kolejnych akcjach trwała walka punkt za punkt, a po skutecznej kiwce Miguela Tavaresa na tablicy widniał wynik 5:5. Chwila dekoncentracji po stronie gości sprawiła, że warszawianie zbudowali sobie bezpieczną przewagę (9:5). Kolejne nieudane ataki jedynie powiększały przepaść punktową pomiędzy zespołami (15:9). W końcówce blok rywali przełamał Robinson Dvoranen, jednak nie wystarczyło to by zniwelować straty (25:13).

Drugiego seta lepiej otworzyli lubinianie, którzy po ataku Jakuba Ziobrowskiego prowadzili dwoma punktami (3:5). Ta sytuacja nie trwała jednak długo i po kilku akcjach gospodarze doprowadzili do remisu po 8. Dobra gra blokiem i skuteczna akcja Bartłomieja Lipińskiego dały wynik 14:15. Jeszcze kilka chwil trwała wyrównana walka. Mocne zagrywki warszawian pomogły im odskoczyć na dwa punkty. W decydującej fazie na parkiecie zameldował się Damian Domagała, który atakiej po prostej dał wynik 24:22. Ostatecznie nieudana zagrywka Cuprum Lubin zakończyła drugą odsłonę (25:22).

Mocne otwarcie zanotowali warszawianie, którzy w kilka minut zbudowali przewagę 5:1. Niekorzystną serię atakiem po prostej przełamał Jakub Ziobrowski (8:4), jednak przy stanie 11:6 o czas poprosił trener Marcelo Fronckowiak. Po powrocie na parkiet skuteczną akcją zapunktował Kamil Maruszczyk, a po asie serwisowym Miguela Tavaresa strata punktowa została zniwelowana do jednego „oczka” (13:12). Skuteczne zagranie warszawian i wejście w pole zagrywki Kevina Tillie sprawiło sporo problemów lubinianom, z kolei gospodarzom dało prowadzenie 18:14. Dobrą zmianę dał Filip Biegun, a jego skuteczne akcje zmniejszyły dystans do dwóch punktów (20:18). Kiedy wydawało się, że warszawianie pewnie kroczą po zwycięstwo (24:20) w polu serwisowym zameldował się Maciej Gorzkiewicz i lubinianie doprowadzili do stanu 24:23. Udany atak po bloku zawodnika stołecznej drużyny zakończył poniedziałkowy mecz (25:23).

 

MVP spotkania: Kevin Tillie (VERVA Warszawa)

VERVA Warszawa Orlen Paliwa – Cuprum Lubin 3:0 (25:13, 25:22, 25:23)

VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Brizard, Udrys, Kwolek, Tillie, Niemiec, Wrona, Wojtaszek (L) oraz Kowalczyk, Król.

Cuprum Lubin: Tavares, Ziobrowski, Lipiński, Dvoranen, Smoliński, Sacharewicz, Gruszczyński (L) oraz Gorzkiewicz, Maruszczyk, Marozau, Domagała, Biegun.

 

Fot. Aneta Serafin