Walczymy o przełamanie

AKTUALNOŚCI, MECZE

Po dwóch meczach wyjazdowych przyszedł czas na powrót do hali RCS w Lubinie! W najbliższy poniedziałek przed własną publicznością zmierzymy się z drużyną Ślepska Malow Suwałki w ramach 4. kolejki plusligowych rozgrywek.

Pierwsze mecze nowego sezonu już za nami. Nasz poniedziałkowy rywal na ten moment zanotował jedno zwycięstwo – pokonał beniaminka PlusLigi, czyli LUK Politechnikę Lublin. Dwa mecze jednak przegrał i w tabeli znajduje się na 10. pozycji. Nasza drużyna z pewnością będzie chciała powalczyć o punkty i pierwsze zwycięstwo w sezonie. Atutem Miedziowych będzie własna hala i doping kibiców z trybun.

W drużynie rywala zobaczymy znajomą twarz. Po drugiej stronie siatki wystąpi Przemysław Smoliński, który w naszym klubie spędził 4 poprzednie sezony. Ekipa przyjezdnych także będzie miała okazję spotkać się z byłym zawodnikiem: Marcin Waliński reprezentował suwalskie barwy w sezonie 2020/2021. Teraz jest jednym z podstawowych zawodników w zespole Pawła Ruska i jednym z dwóch najlepiej punktujących. Marcin Waliński i Remigiusz Kapica mają na koncie po 46 oczek i plasują się ex aequo na 11. miejscu klasyfikacji. Natomiast najskuteczniejszy w ekipie rywala jest Bartłomiej Bołądź, będący na 4. miejscu rankingu z dorobkiem 61 punktów.

Miedziowi ze Ślepskiem Malow Suwałki zagrają w poniedziałek 25 października o godzinie 20:30. Transmisję telewizyjną przeprowadzi kanał Polsatu Sport.

4. kolejka PlusLigi 2021/2022

Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki

Poniedziałek (25.10), godz. 20:30, HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28B, Lubin