Waleczność lwa połączy z lisim sprytem

AKTUALNOŚCI

Szymon Jakubiszak   dołącza do drużyny Cuprum Lubin! Przyjmujący ma 22 lata i mierzy 208 cm. Jest wychowankiem Trefla Gdańsk i reprezentował ten klub we wszystkich kategoriach młodzieżowych od młodzika aż do Młodej Ligi. Występując w kadrze narodowej Juniorów zdobył dwa złote medale: w Mistrzostwach Europy w 2016 oraz Mistrzostwach Świata w 2017 roku.  Jakubiszak to siatkarz utalentowany, już jako 17-latek trenował z pierwszym składem gdańskiego klubu, pod okiem trenera Anastasiego. Od 4 sezonów gra w Pluslidze. W trakcie zeszłorocznych rozgrywek przyjmujący wystąpił w 20 meczach, kończąc sezon ze średnią 53% skuteczności w ataku. Jego mocną stroną jest zagrywka.

Szymon, serdecznie witamy wśród Miedziowych! Życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie.

 

Pierwszy raz zmieniasz barwy klubowe, uznałeś że pora na nowe wyzwania?

Zdecydowanie tak. Myślę, że zmiana klubu i otoczenia dobrze wpłynie na mój rozwój. Jestem jeszcze dość młodym zawodnikiem ale uznałem, że najwyższa pora coś zmienić.

Dlaczego wybrałeś Cuprum Lubin?

Głównym powodem mojego wyboru była możliwość współpracy z trenerem Marcelo Fronckowiakiem. Jestem pewien, że dzięki niemu poprawię swoje umiejętności. Liczę również na to, że stworzymy zgrany zespół razem z chłopakami z drużyny.

Czego oczekujesz w zbliżającym się sezonie?

Bardzo chciałbym jak najwięcej grać. Liczę również na to, że będziemy zwyciężać a na nasze mecze przyjdzie dużo kibiców.

 

Szymon Jakubiszak – przyjmujący

data urodzenia: 13.02.1998 r
wzrost: 208
zasięg z wyskoku do ataku:  370