Z Rimini prosto do Lubina!

AKTUALNOŚCI

Młody niemiecki środkowy Florian Krage dołącza do miedziowej drużyny! 24-letni zawodnik jest reprezentantem Niemiec i aktualnie przebywa we włoskim Rimini, gdzie występuje w Siatkarskiej Lidze Narodów. 

Dla Floriana Krage nadchodzący sezon 2021/2022 będzie pierwszym, który rozegra poza granicami swojego kraju. Do tej pory trzy lata grał w barwach VfL Pinneberg (2014-2017), gdzie zaczynał swoją przygodę z siatkówką. W 2016 roku przeniósł się do klubu SVG Lüneburg, grającego w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. Tam spędził ostatnie 5 lat, lecz teraz postanowił sprawdzić się za granicą i na swój nowy klub wybrał właśnie Cuprum Lubin.

W minionym sezonie Florian Krage wraz z zespołem zakończył zmagania ligowe tuż za podium, na 4. miejscu. Aktualnie przebywa w bańce we włoskim Rimini, gdzie bierze czynny udział w zmaganiach Ligi Narodów. Krage jest trzecim środkowym w naszej drużynie obok Dawida Guni i Pawła Pietraszki, z którymi klub już wcześniej przedłużył kontrakty zawodnicze.

Florian, serdecznie witamy Cię w Lubinie!

Byłeś kiedyś w Polsce? Jak opisałbyś nasz kraj?

KRAGE: Wcześniej byłem tutaj dwukrotnie. Pierwszy raz z moim poprzednim klubem SVG Lüneburg, a drugi z reprezentacją Niemiec. Wszystkie moje doświadczenia z Polską są bardzo pozytywne, a tutejsi ludzie byli bardzo otwarci i gościnni podczas tych dwóch krótkich wizyt.

Nadchodzący sezon będzie Twoim pierwszym w zagranicznym klubie. Jak się z tym czujesz?

Jestem ogromnie podekscytowany! To będzie zdecydowanie duży krok naprzód z punktu widzenia siatkówki, bo liga jest znacznie silniejsza. Liczę na rozwój swoich umiejętności siatkarskich, bo żeby konkurować z innymi zespołami, zawsze trzeba grać jak najlepiej. Bardzo chcę poznać polską kulturę i Polaków.

Grasz w niemieckiej reprezentacji. O czym marzysz jako jej zawodnik?

Przed nami we wrześniu mistrzostwa Europy. Dla mojej kadry będzie to trochę turniej zastępczy, bo nie pojedziemy na igrzyska olimpijskie. Zdobycie tam medalu byłoby super!

Jak oceniasz swoją formę na tegorocznej Lidze Narodów?

Mamy w zespole kilku nowych zawodników (w tym mnie). Nie jest łatwo, gdy nie masz zbyt wiele boiskowego doświadczenia na turniejach międzynarodowych. Jednakże zagraliśmy wiele dobrych spotkań na tych zawodach. Wyłączając starcia z Serbią i USA, to pozostałe zagraliśmy naprawdę nieźle. Jeśli natomiast chodzi o mnie, to uważam, że z meczu na mecz gram coraz lepiej i jestem z tego bardzo zadowolony.

___________________________________

Florian Krage

Narodowość: niemiecka

Data urodzenia: 11 stycznia 1997

Pozycja: środkowy

Wzrost: 204 cm

Zasięg w ataku: 357 cm

Zasięg w bloku: 345 cm

Poprzedni sezon: SVG Lüneburg (GER)