Zajmujemy II miejsce w turnieju w Solcu Kujawskim!

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W piątek i w sobotę nasza drużyna brała udział w turnieju w Solcu Kujawskim. Po dziesięciu rozegranych setach zawodnicy Cuprum Lubin zakończyli zmagania na II miejscu. 

W meczu półfinałowym nasz zespół zmierzył się z Treflem Gdańsk. Gdańszczanie dużo lepiej rozpoczęli spotkanie szybko odskakując na wysokie prowadzenie (4:16). Mimo, że naszej drużynie udało się w końcówce zniwelować nieco straty to premierowa odsłona padła łupem rywali (17:25). Po powrocie na parkiet lubinianie przystąpili do mocnej defensywy i dwie kolejne partie rozstrzygnęli na swoją korzyść. Podrażnieni gdańszczanie doprowadzili do tie-break`a, ale w nim nie do zatrzymania byli podopieczni Marcelo Fronckowiaka, którzy zameldowali się w finale turnieju.

Najlepiej punktującym Cuprum Lubin był Jakub Ziobrowski, który zgromadził 22 punkty, oczko mniej na swoim koncie zapisał Bartłomiej Lipiński. Lubinianie atakowali z 47% skutecznością, dziewięciokrotnie zablokowali rywali i posłali sześć asów serwisowych.

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 3:2 (17:25, 25:23, 25:23, 19:25, 15:13)

Cuprum Lubin: Gorzkiewicz (3), Ziobrowski (22), Lipiński (21), Biegun (6), Smoliński (8), Zawalski (7), Makoś (L) oraz Maruszczyk, Tavares, Domagała.

 

Sobotni mecz finałowy rozpoczął się od wyrównanej gry (8:7), po chwili jednak warszawianie przyspieszyli swoją grę i wygrali tego seta 25:20. Kolejne dwie partie miały niezwykle wyrównany przebieg. Walka punkt za punkt toczyła się do ostatniej piłki, obydwa zespoły wymieniały się mocnymi atakami i efektownymi blokami. Ostatecznie drugą i trzecią partię na przewagi wygrali lubinianie, a czwartą warszawianie doprowadzając do remisu po 2 w setach. Decydująca partia miała równie wyrównany przebieg, jak poprzednie, jednak to zespół Onico Warszawa lepiej wytrzymał końcówkę i sięgnął po zwycięstwo w turnieju w Solcu Kujawskim.

W meczu finałowym najlepiej punktującym zawodnikiem był Kamil Maruszczyk, który na parkiecie pojawił się na stałe w trzecim secie i zdobył 17 punktów przy 55% skuteczności. Jedynie punkt mniej zdobył Bartłomiej Lipiński, 13 „oczek” dołożył Jakub Ziobrowski, a 11 punktów Przemysław Soliński. Nasza drużyna atakowała z 46% skutecznością, w przyjęciu zanotowała 58% pozytywnego dogrania piłki do siatki i 8 punktowych bloków.

Cuprum Lubin – Onico Warszawa 2:3 (20:25, 26:24, 27:25, 23:25, 10:15)

Cuprum Lubin: Tavares (3), Domagała (7), Lipiński (16), Dvoranen (6), Smoliński (11), Morozau (4), Gruszczyński (L) oraz Gorzkiewicz, Ziobrowski (13), Maruszczyk (17), Zawalski.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Onico Warszawa
  2. Cuprum Lubin
  3. Trefl Gdańsk
  4. BKS VISŁA Bydgoszcz

Fot. Kinga Grzonkowska