Zapraszamy na mecz z Jastrzębskim Węglem!

AKTUALNOŚCI, MECZE

W najbliższą sobotę rozegramy ostatnie domowe spotkanie przed świętami Bożego Narodzenia. Rywalem będzie zespół z najwyższej plusligowej półki, bo aktualny mistrz Polski – Jastrzębski Węgiel. Gorąco zapraszamy na mecz!

Drużyna mistrza Polski w tabeli PlusLigi zajmuje fotel wicelidera z dorobkiem 26 punktów i bilansem meczów: 8 wygranych i 3 przegranych. W ostatnim spotkaniu w trzech setach pokonała zespół z Olsztyna. Jastrzębski w swoich szeregach ma trzech mistrzów olimpijskich, występujących w kadrze Francji. Są to Benjamin Toniutti, Trevor Clevenot oraz Stephen Boyer.

Najlepiej punktującym w drużynie naszych sobotnich gości jest Clevenot, znajdujący się na 14. miejscu ligowej klasyfikacji. Nasz atakujący Remigiusz Kapica po ostatnim wygranym meczu wskoczył na szóstą pozycję rankingu punktujących. Wysoko jest też Marcin Waliński (11. miejsce). W kwestii asów serwisowych obie drużyny są zbliżone: JW ma 49 punktowych zagrywek, a my 50. Natomiast w bloku Jastrzębie jest najlepszą ekipą w PlusLidze (ma na koncie 101 czap).

Nasza drużyna od kilku kolejek regularnie punktuje. W ostatnim spotkaniu pokonaliśmy na wyjeździe Stal Nysa i wskoczyliśmy na 9. pozycję w tabeli PlusLigi. Na swoim koncie mamy 12 punktów. Wiemy, że sobotnie spotkanie z Jastrzębskim Węglem będzie bardzo trudne, ale na pewno zrobimy wszystko co w naszej mocy, by zawalczyć z zespołem mistrza Polski.

Na sobotni mecz zapraszamy każdego kibica siatkówki, a w szczególności naszych najmłodszych fanów! Pora będzie odpowiednia, bo spotkanie rozegramy w sobotę 11 grudnia o godzinie 14:45! Przyjdźcie i kibicujcie nam na żywo. Do zobaczenia! Transmisja telewizyjna w Polsacie Sport.

11. kolejka PlusLigi 2021/2022

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel

Sobota (11.12), godz. 14:45, HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28B, Lubin