Zwycięstwo w pierwszym meczu Memoriału!

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W pierwszym meczu V-go Memoriału im. Jana Rutyńskiego pewne zwycięstwo 3:0 odnieśli zawodnicy Cuprum Lubin. W meczu o 1. miejsce lubinianie zmierzą się z Jastrzębskim Węglem.

Spotkanie lepiej rozpoczęli lubinianie, którzy dzięki skutecznej grze atakującego wyszli na prowadzenie 8:6. Mocne zagrywki pomogły gospodarzom odskoczyć na kilkupunktową przewagę (16:12), którą utrzymali do końca partii (25:20)

Druga odsłona dzisiejszego pojedynku rozpoczęła się od walki punkt za punkt (6:6). Dwupunktową przewagę bydgoszczanie zbudowali przy zagrywkach Kalembki (8:10). W kolejnych minutach do swojej dobrej gry powrócili lubinianie, którzy nie tylko odrobili straty, ale również wyszli na prowadzenie (20:16), którego nie oddali do końca odsłony (25:20).

Lubinianie w trzeciej partii szybko odskoczyli rywalom. Przy zagrywkach Przemysława Smolińskiego dwukrotnie pojedynczym blokiem bydgoszczan zatrzymał Jakub Ziobrowski (9:5). Zawodnicy Cuprum Lubin byli nie do zatrzymania na siatce, a po skutecznym zbiciu Damiana Domagały na tablicy widniał wynik 17:13. Lubinianie nie dali sobie odebrać zwycięstwa 3:0 i pewnie zameldowali się w fnale turnieju.

 

Cuprum Lubin – BKS VISŁA Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:20, 25:18)

Cuprum Lubin: Tavares, Ziobrowski, Lipiński, Dvoranen, Smoliński, Morozau, Gruszczyński (libero) oraz Zawalski, Gorzkiewicz, Domagała, Biegun.