Trzy punkty zostają w Lubinie!

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W meczu rozgrywanym awansem pomiędzy Cuprum Lubin, a Ślepsk Malow Suwałki niezwykle cenne zwycięstwo odnieśli gospodarze. Podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka wygrali 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Damian Domagała.

Pierwszy punkt w niedzielnym spotkaniu zdobył Przemysław Smoliński (1:0), który świetnymi zagrywkami wyprowadził miedziowych na prowadzenie 5:2. Chwila dekoncentracji po stronie gospodarzy dała remis po 5. W kolejnych minutach nie do zatrzymania byli Jakub Ziobrowski i Bartłomiej Lipiński (11:8). Systematycznie budowana przewaga sprawiła, że w końcówce gospodarze prowadzili 19:14. Na siatce świetnie spisywali się Miguel Tavares i Mateusz Sacharewicz blokując kolejne ataki rywali (21:15), a premierową partię zakończył Robinson Dvoranen (25:21).

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki. Po chwili blok rywali obił Bartłomiej Lipiński dają dwa oczka prowadzenia (7:5). Kilka nieudanych akcji sprawiło, że to zawodnicy z Suwałk nie tylko doprowadzili do remisu ale wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (10:15). Mimo, że w końcówce lubinianom udał się zniwelować nieco straty, to rywale odnieśli pewne zwycięstwo doprowadzając do remisu po 1 w setach.

Kolejną odsłonę serią udanych akcji rozpoczął Bartłomiej Lipiński (2:0). Po chwili na środku siatki rywali zatrzymał Przemysław Smoliński, a po bloku Miguela Tavaresa na tablicy widniał remis po 8. W kolejnych minutach nie do zatrzymania był lubiński przyjmujący, który punktował w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (14:13). Dobrą zmianę dał Damian Domagała, który postraszył rywali zagrywkami, a po jego ataku gospodarze prowadzili 19:17. W końcówce na środku siatki punktował Smoliński, a set zakończył się błędem rywali (25:22).

Dubre zagrania Bartłomieja Lipińskiego otworzyły czwartego seta (2:0). W kolejnych minutach skuteczności nie tracił Damian Domagała, który świetnie spisywał się na prawym ataku (5:4). Po kolejnym skutecznym zagraniu, gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Od tego momentu na parkiecie trwała wyrównana walka punkt za punkt (14:13). Przedłużona akcja, w której więcej zimnej krwi zachowali miedziowi dała wynik 16:14. Dobra dyspozycja na parkiecie Przemysława Smolińskiego pozwoliła wypracować przewagę, a po asie serwisowym w jego wykonaniu na tablicy widniał wynik 18:14. W końcówce po raz kolejny zapunktował Damian Domagała (23:18), a spotkanie zakończył Przemysław Smoliński (25:19)

MVP spotkania: Damian Domagała

Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:21, 18:25, 25:22, 25:19)

Cuprum Lubin: Tavares, Ziobrowski, Lipiński, Dvoranen, Smoliński, Marozau, Gruszczyński (L) oraz Makoś (L) Biegun, Domagała, Gorzkiewicz.

Ślepsk Malow Suwałki: Gonciarz, Bołądź, Szerszeń, Klinkenberg, Siek, Takvam, Filipowicz (L) oraz Stańczak (L), Szwaradzki, Sapiński, Tuaniga, Skrzypkowski.