#20lecieKlubu: „W przeddzień” wejścia do PlusLigi…

AKTUALNOŚCI

Na parkietach pierwszoligowych spędziliśmy trzy sezony (lata 2011-2014). W tym czasie byliśmy jedną z najlepszych drużyn w lidze. Z bardzo dobrej strony pokazaliśmy się już w pierwszym sezonie na zapleczu PlusLigi, zdobywając wówczas srebrne medale. W kolejnych latach utrzymaliśmy równie wysoki poziom i także stanęliśmy na podium. Powspominajmy te czasy!

Jako beniaminek zanotowaliśmy świetny sezon 2011/2012. Mimo że fazę zasadniczą zakończyliśmy wtedy na 7. miejscu, to w play-offach pokazaliśmy, na co nas stać. W ćwierćfinałach wyeliminowaliśmy Pekpol Ostrołęka (wicelidera tabeli), a w kolejnym etapie pokonaliśmy Siatkarza Wieluń – spadkowicza z PlusLigi. Tym samym awansowaliśmy do finałowego meczu o mistrzostwo 1. Ligi, w którym graliśmy z… AZS Stalą Nysa. Po pięciu spotkaniach 3:2 triumfowała Stal, a my – ligowy beniaminek – otrzymaliśmy srebrne medale.

W kolejnym sezonie wywalczyliśmy brąz, co pozwoliło nam rozmyślać o awansie do ekstraklasy. Na zbliżający się sezon 2013/2014 pod wodzą Pawła Szabelskiego stworzyliśmy silną drużynę, w której znaleźli się m.in. Łukasz Kadziewicz czy Paweł Siezieniewski. Wygrać ligi niestety się nie udało, ale po raz kolejny stanęliśmy na podium rozgrywek, ponownie z medalami w kolorze brązu.

Po spełnieniu akcesu, awansowaliśmy do PlusLigi razem z MKS-em Banimexem Będzin. W naszej historii otworzyła się nowa furtka.

Skład Cuprum MUNDO Lubin w sezonie 2013/2014:

Rozgrywający: Krzysztof Antosik, Maciej Gorzkiewicz

Przyjmujący: Maciej Kordysz, Łukasz Łapszyński, Michał Białecki, Paweł Siezieniewski

Środkowi: Adam Michalski, Peter Kasper, Łukasz Kadziewicz

Atakujący: Damian Dykas, Szymon Romać

Libero: Marcin Kozar, Marcin Kryś

Średnia wieku: 26,9 lat

Średnia wzrostu: 197,8 cm