Bez nerwowych ruchów

AKTUALNOŚCI

Przedsezonowa rozmowa z prezesem CM Lubin Dariuszem Biernatem.

Panie prezesie. Zawodnicy nadal na urlopach, ale działacze CML nie próżnują. Jak wyglądają logistyczne przygotowania do gry w PLS ?

Zawodnicy na urlopach, chociaż już dostali od trenera przygotowania fizycznego rozpiskę zajęć przygotowawczych, żeby dobrze wejść w okres ciężkiego treningu Dla działaczy to czas naprawdę bardzo ciężkiej pracy organizacyjnej, mnóstwa spotkań, telefonów itp. Musimy zrobić wszystko, żeby zespół od początku pracował w jak najlepszych warunkach, miał wszystko zapewnione. Musimy spełnić również wiele organizacyjnych spraw stawianych przed klubami PLS-u, a wiele z nich jest dla nas nowością. Te wymagania podkreślają jednak bardzo wysoki profesjonalizm Plus Ligi. My chcemy temu sprostać i cały czas ciężko pracujemy.

Przed dwoma tygodniami wspominał pan, że do drużyny na pewno dołączy jeszcze jeden zawodnik, a być może dwóch. Rozmowy są bliskie finalizacji ?

Zespół nie został jeszcze do końca skompletowany, ale mamy na uwadze kilku zawodników, którzy mogliby dołączyć do nas. Nie wykonujemy nerwowych ruchów, bo czasami warto poczekać na jednego czy dwóch zawodników. Można naprawdę wtedy trafić coś ciekawego, za dobre pieniądze.

Będą to kolejne posiłki ściągane z zagranicy czy poszukiwania trwają na krajowym podwórku?

Nie nastawiamy się na konkretne opcje. Nie mówimy, że musi to być zawodnik zza granicy. Rynek jest bardzo dynamiczny, nie wszyscy zawodnicy mają jeszcze podpisane kontrakty. Część z nich stosuje zasadę maksymalnego wyczekiwania i przebierania w ofertach. Warto więc niekiedy
wykazać cierpliwość w konstruowaniu zespołu.

W połowie sierpnia ma ruszyć sprzedaż karnetów na nowy sezon. Czy można już uchylić rąbka tajemnicy w jakiej ceny będą karnety na cały sezon i bilety na poszczególne spotkania?

Co do sprzedaży karnetów i biletów to trwają ostatnie już rozmowy z operatorem systemu, który będzie prowadził dla nas sprzedaż wejściówek. Oczywiście będzie tam można zalogować się poprzez naszą stronę internetową, a bilety będzie można również nabyć na hali RCS-u. Cena normalnego karnetu została ustalona na 260 zł i będzie obejmować wszystkie mecze Cuprum Lubin rozgrywane na naszej hali (runda zasadnicza, play off i Puchar Polski). Karnet ulgowy kosztować będzie 120zł. Przewidzieliśmy również wejściówki VIP i Super VIP odpowiednio w cenach 500zł i 1000zł. Szczegóły zostaną przedstawione na naszej stronie internetowej. Koszt biletu na poszczególne mecze będzie się wahał od 15 do 20 zł, a bilet ulgowy będzie kosztował 10zł.

Hala widowiskowo-sportowa pięknieję, imponująco wygląda gdy włączone jest jej iluminacja, a branżowe portale siatkarskie upatrują CML w roli czarnego konia rozgrywek. Co pan na to ?

Czarnym koniem zawsze można zostać. Ale to już w trakcie rozgrywek. My na początek chcielibyśmy pokazać dobrą siatkówkę i walczący zespół, który będzie dawał radość swoim kibicom. Chcemy grać efektowną, a zarazem efektywną siatkówką. Czas pokaże czy nam się to uda. Gra na tak pięknej i nowoczesnej hali naprawdę zobowiązuje. Chcemy sportowo dostosować się do poziomu obiektu, a jest on naprawdę imponujący.