Biegun: Na boisku panowała świetna atmosfera

AKTUALNOŚCI

Wczoraj siatkarze naszej MłodejLigi rozegrali swój pierwszym mecz w nowej hali przy ulicy Odrodzenia 28B. Podopieczni Norberta Śrona podejmowali na własnym boisku zawodników Effectora Kielce.

Całe spotkanie przebiegało pod dyktando lubinian. Przez pierwsze dwa sety budowali oni już na początku sporą przewagę i grając mądrze i konsekwentnie udawało im się utrzymać ją do końca partii. Solidnie rozgrywał Bartosz Bernat, co znacząco ułatwiało ataki skrzydłowym Cuprum.

Dopiero w trzecim secie podopieczni Adama Swaczyny sprawili siatkarzom Śrona trochę trudności, grając dobrze w ataku i obronie. Mimo wszystko młodzież z Lubina utrzymała nerwy na wodzy i wyrównała stan spotkania, aby ostatecznie wygrać również trzecią partię i cały mecz 3:0 (25:15, 25:17, 25:19).

Na zdecydowane wyróżnienie na pewno zasługuje gra Filipa Bieguna, który atakował mądrze i bardzo dobrze technicznie. Również Adrian Kopij i kapitan zespołu – Mateusz Bogus pokazali się z dobrej strony. – Mecz od początku przebiegał pod nasze dyktando. Narzuciliśmy przeciwnikom własny z styl gry i nie pozwoliliśmy im rozwinąć skrzydeł – mówił po spotkaniu kapitan lubinian. – W końcu odnieśliśmy zwycięstwo na własnym terenie i mamy nadzieję, że ta dobra passa będzie trwać jak najdłużej. Na pewno teraz czujemy się pewnie jednak nie spoczywamy na laurach i walczymy dalej – zakończył kapitan zespołu.

Również bohater tego spotkania był zadowolony z przebiegu mecz i z tego, jak zaprezentowała się cała drużyna. – Górowaliśmy nad przeciwnikiem w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Na boisku panowała świetna atmosfera. Stworzyliśmy tam prawdziwy kolektyw – mówił Filip Biegun. – To zwycięstwo na pewno podbuduje nas psychicznie przed nadchodzącymi spotkaniami oraz będzie motywowało do dalszej, ciężkiej pracy – zakończył przyjmując.

Trzymamy mocno kciuki, żeby w kolejnych spotkaniach naszym młodym siatkarzom szło równie dobrze. Zapraszamy do kibicowania również naszej MłodejLidze.

Pełna galeria zdjęć z meczu dostępna jest na naszym fan page’u na Facebooku:

Wczoraj siatkarze naszej MłodejLigi rozegrali swój pierwszym mecz w nowej hali przy ulicy Odrodzenia 28B i pokonali…

Opublikowany przez Cuprum Lubin na 19 października 2014

zdjęcia: Anna Gumowska