Cuprum przywozi punkty z Radomia

AKTUALNOŚCI

W meczu 13. kolejki rundy zasadniczej PlusLigi nasi siatkarze rozegrali mecz wyjazdowy w Radomiu. Siatkarze Cerradu Czarnych postawili trudne warunki podopiecznym trenera Cretu i do wyłonienia zwycięzcy tego spotkania potrzebowaliśmy pięciu setów. Ostatecznie jednak to lubinianie dopisali do swojego konta kolejną wygraną. Gratulujemy :)

Początek spotkania zapowiadał wyrównaną walką obu zespółów. Potem jednak błąd w ataku popełnił Keith Pupart i radomianie prowadzili 8:6 na pierwszej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry kolejny błędy Szymona Romacia powodowały, że gospodarze byli w stanie zwiększać swoje prowadzenie, które w połowie partii wynosiło już 6 „oczek” (13:7). Lubinianie jednak nie dawali za wygraną i przed drugą przerwą techniczną zdołali odrobić kilka punktów (13:16). Po powrocie na boisko udało im się wyprowadzić kilka skutecznych akcji i końcówka zapowiadała się bardzo emocjonująco (21:20). Pierwszą szansę na zakończenie seta dostali podopieczni Raula Lozano po asie serwisowym Lukasa Kampy. Inauguracyjną partię zakończył chwilę później autowy serwis Marcusa Böhme (25:23).

Drugiego seta lepiej rozpoczęli „miedziowi”, m.in. dzięki dobrej postawie tego, który błędem zakończył pierwszą partię. Marcus Böhme spisywał się dobrze zarówno w ataku jak i w polu serwisowym i to lubinianie prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Po powrocie na boisko siatkarze Cerradu Czarnych wykorzystali kilka błędów gosci i zdołali odrobić stracone punkty (10:11). Kilka chwił później zanotowali skuteczne bloki na Mateuszu Malinowskim i objęli prowadzenie w tej partii (14:13). Lubinianie jednak nie dawali za wygraną i to oni prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:15. Po raz kolejny więc szykowała się bardzo wyrównana końcówka. Po wznowieniu gry oba zespoły walczyły punkt za punkt. Dobra obrona Pawła Ruska i atak Marcusa Böhme pozwoliły lubinianom wyjsć na prowadzenie w decydującej częsci spotkania (22:20). Szansę na zakończenie tej partii dał „miedziowym” Wojciech Włodarczyk, który chwilę później kolejnym skutecznym zbiciem zakończył seta przy wyniku 25:22 i pozwolił na wyrównanie stanu spotkania.

Trzeci set to wyrównana walka obu zespółów. Żadnemu z nich nie udawało się wypracować większej przewagi. Na pierwszej przerwie technicznej jednym „oczkiem” prowadziło Cuprum (7:8). Po wznowieniu gry to podopieczni trenera Lozano wyszli na prowadzenie, aby utrzymać je dzięki atakom Wojtka Żalińskiego do drugiej przerwy technicznej (16:14). Po powrocie na boisko gospodarze złapali wiatr w żagle i zabrali się do powiększania punktowej przewagi nad rywalem. Mocno przyczynił się do tego skuteczny Bartłomiej Bołądź oraz doswiadczony Daniel Pliński. Sam Bołądź zakończył zresztą tę partię dobrym atakiem przy stanie 25:20 i to siatkarze Cerradu Czarnych wyszli na prowadzenie 2:1 w całym spotkaniu.

Początek czwartego seta przypominał dopiero co zakończoną trzecią partię. Obie ekipy walczyły punkt za punkt i żadna nie mogła wypracować większej przewagi. Na pierwszej przerwie technicznej nieznacznie prowadzili goscie (7:8). Po wznowieniu gry swój rytm w polu serwisowym znalazł jednak Mateusz Malinowski i dzięki jego skutecznym zagrywkom lubinianie zwiększali swoje prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło już 5 „oczek” (7:13). Na drugą przerwę techniczną obie drużyny zeszły po dobrym ataku Wojtka Włodarczyka przy prowadzeniu „miedziowych” (12:16). Po powrocie na boisko próbowali odrabiać straty, do czego po raz kolejny przyczynił się Bartłomiej Bołądź. Kilka błędów zdarzyło się również lubinianom i w końcówce seta mielismy remis (21:21). Szalę zwycięstwa na korzysć „miedziowych” przechylił jednak bardzo skuteczny w tym meczu Wojciech Włodarczyk i to Cuprum wygrało tę partię 25:23. O losach spotkania musiał więc zadecydować tie-break.

Decydującą, piątą partię lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Cretu na skutek dobrych ataków Mateusza Malinowskiego. Przed zmianą stron kolejny punkt zdobył Wojtek Włodarczyk i „miedziowi” prowadzili 8:5. Straty próbował odrabiać Wojtek Żaliński, którego dobra postawa pozwoliła gospodarzom na nawiązanie kontaktu punktowego (7:8). Na wiele się to jednak nie zdało, ponieważ asem serwisowym popisał się Malinowski, a bardzo skuteczny na kontrze ponownie był Włodarczyk. Piątego seta jak i całe spotkanie zakończył atak wspomnianego Malinowskiego i to Cuprum cieszyło się ze zwycięstwa.

MVP spotkania został wybrany Wojciech Włodarczyk

Cuprum Lubin – Cerrad Czarni Radom 3:2
(23:25, 25:22, 20:25, 25:23, 15:11)

Składy zespołów:
Cuprum Lubin:
Grzegorz Łomacz (1), Wojciech Włodarczyk (25), Marcin Możdżonek (7), Szymon Romać, Keith Pupart (19), Marcus Böhme (11), Paweł Rusek (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz, Mateusz Malinowski (16), Łukasz Kaczmarek (1), Dawid Gunia
Cerrad Czarni Radom: Lukas Kampa (5), Michał Ostrowski (19), Bartłomiej Bołądź (20), Artur Szalpuk (21), Daniel Pliński (10), Wojciech Żaliński (16), Neven Majstorović (libero) oraz Igor Grobelny, Patryk Szczurek

fot. Monika Plis