Dobry początek młodzieży

AKTUALNOŚCI

Nasi juniorzy po mistrzostwach Polski dostali dwa tygodnie na odpoczynek. Czerwiec i lipiec to etap przejściowy, który upłynął na treningu regeneracyjnym i stabilizacyjnym. Od początku sierpnia podopieczni trenera Norberta Śrona rozpoczęli intensywne przygotowania do nadchodzącego sezonu. Pierwsze zajęcia odbywały się na piaszczystych boiskach RCS-u Lubin, następnie juniorzy dzięki wsparciu Fundacji Polska Miedź wyjechali na letni obóz treningowy do Sławy.
W samym zespole doszło do kilku zmian. Koszulki naszego zespołu założą: Jakub Ostapkowicz (MUKS Kangury Nowy Tomyśl), Adrian Kopij (KS Jastrzębski Węgiel), Oskar Grabowski (KS Bielawianka Bielawa) oraz Sebastian Kucharewicz (SPS Chrobry Głogów).
W dniach 30 i 31 sierpnia miedziowi uczestniczyli w III Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej w Nowym Tomyślu. W finale pokonali IV drużynę Nadziei Olimpijskich i tym samym odebrali im złote krążki.
Wrzesień to kolejny etap przygotowań, a w nim zaplanowane sparingi z zespołami juniorskimi oraz drugoligowymi. 21 września miedziowa młodzież wyjeżdża na ogólnopolski turniej do Wrocławia, a dzień później będzie uczestniczyć w mocno obsadzonym turnieju juniorskim w Gostyniu.
Sezon zawodnicy rozpoczną 29 września od batalii we Wrocławiu. W lidze rywalizować będą z 9 zespołami z Dolnego Śląska. Finał rozgrywek wyłoni trzy zespoły kwalifikujące się do Mistrzostw Polski.