Gheorghe Cretu kończy pracę w Cuprum Lubin

AKTUALNOŚCI

Po blisko trzech latach pracy w Lubinie rumuński szkoleniowiec Gheorghe Cretu kończy swoją zawodową przygodę z zespołem Cuprum.
W tym czasie niemal od podstaw stworzył drużynę, która już od początku swoich występów w PlusLidze meldowała się w jej czołówce. Początkowo jako największe zaskoczenie sezonu, potem już jako ceniony zespół zajmując kolejno: siódme, piąte i szóste miejsce.
Nieocenioną wartością jaką wprowadził do Miedziowej drużyny trener Cretu są nazwiska zawodników, którzy zbudowali renomę Cuprum. Wystarczy wspomnieć Grzegorza Łomacza, Marcina Możdżonka, Dmytro Paszyckiego, Jeroena Trommela, Marcusa Böhme, czy Ivana Borovnjaka. To oni przywiedli na trybuny naszej hali sportowej tłumy kibiców z Lubina i całego regionu.
Praca Gianniego zaowocowała powołaniami do kadry narodowej Grzegorza Łomacza czy Łukasza Kaczmarka, a wielu innych zawodników rozwinęło znacznie swoje umiejętności, jak np. Robert Täht, który jest obecnie wyróżniającym się zawodnikiem Plusligi.
Dziękując za trzy lata ciężkiej pracy w Lubinie, życzymy trenerowi Cretu dalszych sukcesów zawodowych i wiele satysfakcji z realizacji swojej życiowej pasji. Niech sprzyja mu sportowe szczęście.