Gracze Cuprum Lubin powołani do reprezentacji

AKTUALNOŚCI

Jędrzej Gruszczyński został powołany do kadry narodowej seniorów przez trenera Vitala Heynena! Nasz libero znalazł się w szerokim składzie reprezentacji, która w tym sezonie będzie walczyć m.in. w Siatkarskiej Lidze Narodów, kwalifikacjach olimpijskich i mistrzostwach Europy.

Niespełna 22-letni siatkarz ma już na swoim koncie występy w reprezentacjach młodzieżowych. Wraz z kadrą kadetów zdobywał złote medale na międzynarodowym turnieju EEVZA w 2013 roku, a dwa lata później został mistrzem świata i Europy. W 2017 roku wraz z reprezentacją wygrał mistrzostwa świata juniorów w Czechach. Dodatkowo z sukcesami występował na boiskach plażowych.

Jędrek jest wychowankiem klubu z Wrześni, później siatkarskie szlify odbierał w SMS PZPS Spała, by w 2016 roku zadebiutować na plusligowych parkietach razem z AZS Politechniką Warszawską. Od sezonu 2018/19 jest zawodnikiem lubińskiej drużyny i także w przyszłym sezonie będziemy mogli oglądać go w miedziowych barwach.

Wcześniej do reprezentacji Polski juniorów powołany został Bartłomiej Zawalski, który pod okiem trenera Michała Bąkiewicza będzie przygotowywał się do mistrzostw świata U-21, które w sierpniu odbędą się w Bahrajnie.

 

Trzymamy kciuki za naszych Miedziowych i czekamy na ich debiuty na międzynarodowych parkietach!