Gunia: Zagrajmy najlepiej, jak potrafimy

AKTUALNOŚCI

Już dzisiaj w ramach meczu 11. kolejki rundy zasadniczej PlusLigi nasi siatkarze zmierzą się z Łuczniczką Bydgoszcz. Po serii spotkań z pierwszą czwórką ostatniego sezonu teraz czas na pojedynek z zespołem z troszkę niższego miejsca w tabeli.

Ostatnie cztery pojedynki kosztowały siatkarzy Cuprum bardzo dużo energii. Wszystkie bowiem zakończyły się w pięciu setach. Najpierw wygrana z aktualnym mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów a następnie trzy emocjonujące, choć niestety przegrane spotkania kolejno z LOTOSem Treflem Gdańsk, PGE Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem. – Pomimo ostatnich przegranych nastawienie się nie zmienia. Zawsze wychodzimy w 100% zmotywowani do zwycięstwa – mówi nasz srodkowy Dawid Gunia. – Ostatnie mecze pokazują, że znamy swoje możliwości na pełnym dystansie i będziemy walczyć do końca, dopóki wystarczy nam sił, których mamy jeszcze dużo – kontynuuje z usmiechem zawodnik.

W meczu z LOTOSem Treflem Gdańsk Dawid dostał szansę na to, aby pokazać się w „miedziowych” barwach pierwszy raz na przestrzeni całego spotkania. Drobnego urazu doznał bowiem Niemiec Marcus Bohme. Okazał się niemal naszą „tajną bronią”, zdobywając 11 punktów i atakując z 71-procentową skutecznoscią. – Wszyscy trenujemy, by drużyna miała z tego pożytek, więc gdy wchodzę na boisko to daję z siebie tyle, ile mam – mówi zawodnik, który do Cuprum dołączył przed sezonem. – Jeśli chodzi o zgranie z rozrywającym oraz resztą drużyny a także moją formę to czas działa na pewno na naszą korzyść – kontynuuje srodkowy.

Dzisiaj z kolei przeciwnikiem Cuprum będzie zespół, którego barw jeszcze w zeszłym sezonie bronił Gunia – Łuczniczka Bydgoszcz. Zespół obecnie znajdujący się na 12 miejscu tabeli z trzema zwycięstwami na koncie. – Nie myślę o poprzednim klubie w kategoriach dodatkowych emocji, bo mecz to nie miejsce i czas na takie sprawy – mówi Dawid. – Nic nowego raczej nie wymyślimy, by zaskoczyć Bydgoszcz. Zagrajmy najlepiej, jak potrafimy, a żadne przeciwności nie będą nam straszne – zakończył z usmiechem siatkarz.

Mecz z Łuczniczką Bydgoszcz rozpocznie się o godzinie 14:45. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia lubińskiej hali, ponieważ będzie to ostatnie spotkanie naszych siatkarzy na własnym parkiecie w tym roku. Mecz dodatkowo pokaże telewizja Polsat Sport oraz Polsat Sport HD.