I Memoriał Jana Rutyńskiego

AKTUALNOŚCI

W czwartek i piątek 10 i 11 września w lubińskiej hali Regionalnego Centrum Sportowego odbył się dwudniowy turniej siatkarski, który miał na celu uczczenie pamięci wiceprezesa Cuprum Lubin – Jana Rutyńskiego. W ramach turnieju rozegrano dwa spotkania towarzyskie. W czwartek nasz drużyna zmierzyła się z reprezentacją Estonii. W piątek z kolei przeciwnikiem „miedziowych” był ukraiński Lokomotiv Charków. Zgromadzeni kibice po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć Cuprum Lubin w nowym składzie. Po naszej stronie parkietu zabrakło Marcina Możdżonka oraz Grzegorza Łomacza, którzy z reprezentacją Polski walczą o „bilet” na Igrzyska Olimpijskie podczas rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata. Nie było z nami również Marcusa Böhme, który ze swoimi kolegami przygotowuje się do październikowych mistrzostw Europy. Po drugiej stronie siatki kibice mogli natomiast oglądać dwóch nowych zawodników Cuprum, którzy tym razem zagrali dla reprezentacji Estonii – mowa oczywiście o dwóch przyjmujących Keithie Puparcie i Robercie Tähcie.

W pierwszym spotkaniu nasi siatkarze po zaciętych pięciu setach musieli uznać wyższość rywala – zwycięska schodziła z boiska ekipa Estonii, która wygrała 3:2 (20:25, 25:23, 21:25, 27:25, 21:23). Drugi mecz, tj. pojedynek z mistrzem Ukrainy Lokomotivem Charków również dał trenerom możliwość sprawdzenia nowego składu Cuprum. Po różnych roszadach personalnych po stronie „miedziowych” ze zwycięstwa mogli się cieszyć nasi goście, którzy wygrali 3:0 (25:21, 25:22, 25:21). Nasi trenerzy mieli jednak okazję po raz pierwszy zobaczyć nowych zawodników w warunkach meczowych.

I Memoriał Jana Rutyńskiego był wyjątkowym wydarzeniem nie tylko pod względem sportowym, ale również emocjonalnym. Turniej rozgrywany dla upamiętnienia zmarłego wiceprezesa Cuprum Lubin ma na stałe zapisać się w planie przygotowań lubińskiej drużyny do kolejnych sezonów. Była to dopiero pierwsza edycja, ale już spotkała się z dużym zainteresowaniem kibiców oraz mieszkańców Lubina. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju oraz kibicom, którzy swoim udziałem w spotkaniach w hali uczcili pamięć o Janie Rutyńskim.