Inauguracja sezonu za nami

Meczem z PSG Stalą Nysa otworzyliśmy dziś nowy sezon PlusLigi 2022/2023 na własnym parkiecie w Lubinie. Jednak nie tak wyobrażaliśmy sobie to spotkanie.

Tego meczu nie rozpoczęliśmy zbyt widowiskowo. W pierwszym secie przyjezdni szybko odskoczyli na znaczną przewagę, którą utrzymali do samego końca. Mimo prób naszej drużyny, nie udało nam się im przeciwstawić. Po przerwie także lepiej zaczęli nysianie i w połowie seta sytuacja wyglądała podobnie co w poprzedniej partii. Tym razem jednak nie oddaliśmy całej inicjatywy przeciwnikowi, tylko sukcesywnie odrabialiśmy straty. Kajetan Kubicki w ważnym momencie dołożył asa serwisowego. Po punktowym bloku Illii Kovalova zbliżyliśmy się na dwa punkty (19:21). Końcówka jednak należała do gości.

Trzeciego seta rozpoczęliśmy od skutecznego bloku Floriana Krage. W tej partii walka była zdecydowanie bardziej wyrównana. Do stanu 7:7 zespoły punktowały na zmianę. Wtedy na trzypunktowe prowadzenie znów wyszli siatkarze PSG Stali, więc trener Paweł Rusek dokonał zmiany na parkiecie i za Grzegorza Pająka pojawił się Kajetan Kubicki. Kilka chwil później po asie serwisowym Kovalova wynik był już bardziej przyjazny (13:14). Choć do końca walczyliśmy o przedłużenie meczu o kolejnego seta, niestety się to nie udało.

MVP: Wassim Ben Tara

Cuprum Lubin – PSG Stal Nysa 0:3 (12:25, 20:25, 17:25)

Cuprum: Ferens (6), M’Baye (1), Kapica (2), Krage (5), Pająk (2), Berger (9), Szymura (L) oraz Kubicki (1), Kovalov (9), Czerny, Sas (L).

Stal: Gierżot (12), Ben Tara (17), Zhukouski (3), Zerba (9), Abramowicz (7), Kwasowski (10), Dembiec (L).