Jedziemy do miasta lidera tabeli!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Rok 2021 zmierza już ku końcowi… podobnie jak pierwsza runda rozgrywek PlusLigi. Do rozegrania zostały nam już tylko dwa spotkania: wyjazdowe z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz domowe z Asseco Resovią Rzeszów. Pierwsze z nich (z liderem tabeli) czeka nas już jutro. 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest drużyną, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Ma na swoim koncie 12 zwycięstw i 34 punkty. Największą gwiazdą zespołu jest Łukasz Kaczmarek, którego w Lubinie wszyscy doskonale znają, bo to w naszym klubie „Zwierzu” rozpoczynał plusligową przygodę. Występował z nami w latach 2014-2017.

Gra z liderem dodaje smaczku, lecz nie zmienia naszego nastawienia, które zawsze jest takie samo. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, zagrać najlepiej, jak potrafimy, i walczyć o punkty – mówi nasz atakujący Remigiusz Kapica. W zeszłym sezonie Grupa Azoty ZAKSA również była tą drużyną, która wygrywała niemal wszystko. W fazie zasadniczej przegrała zaledwie 3 spotkania na 26 meczów. Jedną z drużyn, którym udało się ją pokonać byliśmy my – właśnie w Kędzierzynie-Koźlu. Wiemy, że ZAKSA personalnie jest silniejszą drużyną od naszej, jednak jeśli pokażemy swoją najlepszą siatkówkę, to jesteśmy w stanie wywieźć jakieś punkty z Kędzierzyna. Nie możemy nakładać na siebie żadnej presji, po prostu musimy zagrać na luzie – dodaje nasz środkowy Paweł Pietraszko.

Spotkanie z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle rozegramy w niedzielę 19 grudnia o godzinie 17:30. Transmisja z meczu będzie dostępna na kanale Polsatu Sport. Liczymy na Wasze wsparcie sprzed telewizorów!

12. kolejka PlusLigi 2021/2022

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin

Niedziela (19.12), godz. 17:30, Hala Azoty, ul. Mostowa 1a, Kędzierzyn-Koźle