Kapitalne zwycięstwo Miedziowych

AKTUALNOŚCI

Na taki mecz w wykonaniu Cuprum Mundo czekali kibice siatkarscy w Lubinie. Do lubińskiej 14-stki zawitał lider rozgrywek Banimex Będzin więc zapowiadały się duże emocje. Gospodarze bardzo chcieli pokazać, że potrafią w tym sezonie wygrać z każdym. Od początku spotkanie toczyło się punkt za punkt, a żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej przewagi.Po obu stronach siatki oglądaliśmy efektowne akcje i twardą grę. Jednak to lubinianie okazali w końcówce więcej zimnej krwi. Seta zakończył atakiem ze środka Peter Kasper.
Druga partia bardzo podobna do pierwszej. Goście chcieli udowodnić, że nie przypadkowo prowadzą w tabeli, ale świetna gra miedziowych ponownie pozwoliła im kontrolować przebieg seta. Ponownie świetnie rozegrana końcówka wyprowadziła miedziowych na prowadzenie 2:0 w setach.
O secie trzecim będzinianie na pewno będą chcieli szybko zapomnieć. Popisowa gra Cuprum Mundo i goście zostali dosłownie zmieceni z parkietu. O przewadze gospodarzy najlepiej świadczą wyniki w secie (8:2, 18:5). W końcówce seta na boisku pojawił się Marcin Kozar, który dwoma atakami z lewego skrzydła zakończył seta i całe spotkanie. Lubinianie rozbijają w tej partii gości 25:11 i zarówno na parkiecie jak i na trybunach ogromna radość.
MVP spotkania został wybrany Paweł Siezieniewski.