Kolejne trzy punkty miedziowych

AKTUALNOŚCI

Drugi mecz na własnym parkiecie i drugie łatwe zwycięstwo odnieśli miedziowi. Tym razem nic do powiedzenia nie mieli krakowscy akademicy. To już trzecie w tym sezonie zwycięstwo nad tym zespołem ( dwa w lidze i jedno w Pucharze). Lubinianie od początku postawili na silną zagrywkę, z którą zupełnie nie radzili sobie przyjezdni, a ich wymuszane ataki nie robiły zupełnie krzywdy gospodarzom. Miedziowi bardzo dobrze za to radzili sobie na siatce, często atakując na pojedynczym bloku. Pierwszą partię wygrywamy do 16 i taki wynik w pełni odzwierciedla naszą przewagę na boisku. Druga partia to ponownie dobra postawa miedziowych na zagrywce i w ataku. Krakowianie nadal nie mogą pokazać za wiele walorów, zupełnie nie istnieje ich „główna strzelba” – Patryk Łaba.
Dopiero w trzeciej partii nieco rozluźnieni miedziowi pozwalają gościom na nawiązanie równorzędnej walki. Zespoły grają punkt za punkt do stanu 19:19 kiedy to na zagrywce pojawił się Łukasz Łapszyński. Jego znakomite zagrywki sprawiły bardzo dużo problemów krakowianom, którzy nie mogli wyprowadzić ataku. Cały mecz asem serwisowym zakończył właśnie „Łapa”
Na pewno cieszą kolejne trzy punkty. Choć można mieć zastrzeżenia do gry blokiem. Ale nie narzekajmy. Jest pełna pula. Teraz myślimy o środowym spotkaniu z Ostrołęką – podsumował spotkanie szkoleniowiec Cuprum MUNDO Lubin.
MVP spotkania został wybrany Paweł Siezieniewski