Kolejny mistrz świata U-19 w naszym zespole!

AKTUALNOŚCI

Do Miedziowych dołącza przyjmujący z drużyny mistrzów świata do lat 19, Dominik Czerny. Witamy Cię w PlusLidze! 

Dominik Czerny do tej pory występował w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Grał tam razem z naszym nowym rozgrywającym Kajetanem Kubickim i wspólnie zdobyli 4 medale (w tym 3 złote) niemal w każdej młodzieżowej kategorii wiekowej. Ich rocznik 2003 to jak na razie jedyny, któremu udało się tego dokonać. – Z Kajtkiem bardzo dobrze się dogadujemy. Cieszę się, że dalej będziemy razem w zespole. Obaj zaczynamy przygodę z seniorską siatkówką i myślę, że będzie nam raźniej we dwójkę – mówi Dominik. 

Czerny i Kubicki grali ramię w ramię także w młodzieżowej reprezentacji Polski U-19, która w 2021 roku wywalczyła mistrzostwo świata. Biało-Czerwoni spisali się wtedy doskonale, wygrali wszystkie mecze na turnieju, tracąc zaledwie jednego seta.  

Nadchodzący sezon 2022/2023 będzie dla Dominika Czernego pierwszym w ekstraklasie. – Debiut w Pluslidze to z pewnością coś wielkiego. Chciałbym po prostu dobrze się zaprezentować i pokazać z jak najlepszej strony. Moim celem jest przede wszystkim rozwój. Będę grał obok zawodników bardziej doświadczonych ode mnie, chcę nauczyć się od nich jak najwięcej – zapewnia Czerny. Cieszymy się, że zdolna polska młodzież może stawiać swoje pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce właśnie w naszym klubie!

Witamy wśród Miedziowych, Dominik!

____________________

Dominik Czerny

Data urodzenia: 4 kwietnia 2003

Pozycja: przyjmujący

Wzrost: 196 cm

Zasięg w ataku: 348 cm

Poprzedni sezon: Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla / JW