Komplet punktów jedzie do Warszawy

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

Ogromne emocje na parkiecie i wspaniały doping na trybunach podczas meczu 5. kolejki PlusLigi. W trzysetowym spotkaniu lepszy okazał się jednak zespół Projektu Warszawa.

Równa gra toczyła się do stanu (9:9), potem warszawianie zaczęli budować przewagę, po naszych błędach własnych. Kilkupunktowa równica utrzymywała się aż do samej końcówki, którą skutecznym atakiem zakończył Artur Szalpuk (19:25).

Drugi set skutecznie rozpoczął Bartłomiej Bołądź (0:2), a Projekt Warszawa już od początku chciał zbudować przewagę (6:10). Na boisku za Hanesa pojawił się Adam Lorenc, a Miedziowi próbowali odwrócić losy tego seta  (12:15), dużo dobrego na zagrywce zrobił Kajetan Kubicki. Drugą partię ponownie zakończył Szalpuk, tym razem posyłając asa serwisowego (20:25)

Trzeci set to najbardziej wyrównana partia tego meczu. Nasza zdecydowanie lepsza gra w elemencie blok-obrona pozwalała trzymać kontakt punktowy z przeciwnikiem (17:18). Przy dwupunktowym prowadzeniu gości dobrze w polu serwisowym zaprezentował się Firlej, posyłając asa (21:23). Duże nerwy w końcówce spowodowały dwa błędy po naszej stornie, które zakończyły to spotkanie (21:25). W tej partii oraz w całym spotkaniu świetną skuteczność utrzymał Bartłomiej Bołądź, który ostatecznie został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu, zdobywając 19 punktów.

MVP: Bartłomiej Bołądź

KGHM Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 20:25, 21:25)

Cuprum: Strulak (5), Berger (6), Kwasowski (15), Masłowski (L), Gerlinski (2), Hanes (8), Lorenc (8), Kubicki (1), Ferens (6), Pietraszko (3)

Projekt: Firlej (3), Tillie (6), Wrona (4), Bołądź (19), Semeniuk (9), Szalpuk (12), Wojtaszek (L)