Kordysz ponownie kapitanem

AKTUALNOŚCI

1. Po raz kolejny zespół wybiera Cię na kapitana, to spora dawka zaufania ale chyba i odpowiedzialność?
Ciesze się, że jestem w Lubinie już trzeci sezon i kolejny razy zespół wybrał mnie sternikiem statku Cuprum Mundo Lubin. Przy tak doświadczonych i sympatycznych zawodnikach okazało się, że zespół obdarzył zaufaniem właśnie mnie. To rzeczywiście spora odpowiedzialność ale i splendor, co bardzo cieszy. Nie jest to łatwy chleb, tym bardziej, że w tym sezonie zawiesiliśmy sobie wysoko poprzeczkę. Podejmujemy wszak walkę o Plus Ligę. Zatem i wymagania wobec kapitana idą w górę. Chciałem podziękować chłopakom z tego sezonu i wcześniejszych lat za zaufanie. DZIĘKI

2. Jak oceniasz skład personalny zespołu, w którym przyjdzie Ci grać w najbliższym sezonie?
W tym sezonie mamy bardzo ciekawy i dopasowany charakterem zespół. Co w szatni tworzy bardzo fajny i zdrowy klimat. Na treningach doświadczenie z młodością komponuje się bardzo fajnie. Starsi koledzy czują się młodsi, przy czym ci młodsi podpatrują i zdobywają doświadczenie od tych starszych. Zawodnicy grający w naszym zespole, doświadczyli już trochę siatkówki na najwyższym poziomie krajowym i międzynarodowym. Ocena na 5 plus.

3. Okres przygotowawczy do najbliższego sezonu niezwykle ciekawy, podczas dotychczasowej kariery sportowej w Cuprum nie miałeś okazji rozegrać sparingów i turniejów z tak wartościowymi zespołami, jak zapowiadają się przed tym sezonem?
Kiedy przyszedłem do Lubina drużyna była beniaminkiem i oczekiwania były zupełnie inne. Wiadomo, że dla beniaminka zawsze ciężej jest znaleźć dobrego sparing partnera. Teraz jesteśmy zespołem o trzy lata i dwa medale bardziej doświadczonym, więc mamy trochę łatwiej. W Lubinie za rok marzy nam się Plus Liga, to i my jako zespół musimy być przygotowani do gry na najwyższym poziomie. Wiec to nie jest przypadek, że rozgrywamy mecze kontrolne z takimi zespołami jak: AZS Politechniką Warszawską, Czarnymi Radom czy Azotami Kędzierzyn Koźle. Tym bardziej cieszy to, że dla niektórych może to być ostatnia okazja na zagranie z zespołem z PLUS LIGI.

4. Walczymy o ekstraklasę?
Liga z roku na rok jest coraz bardziej wyrównana, ale tak jak wcześniej mówiłem nasza poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Każdy z nas powinien mieć w głowie jeden cel i my go mamy. Życzę sobie i drużynie brakującego medalu do kolekcji.

5. Czego mogą spodziewać się po Was kibice w nadchodzącym sezonie?
Jako kapitan mogę obiecać, że ludzie siedzący na trybunach nie będą się nudzić na naszych meczach. Ciężko trenujemy teraz po to, żeby później dać naszym kibicom dobry siatkarski spektakl. W imieniu swoim i chłopaków chciałbym zaprosić kibiców na wszystkie nasze mecze. Trzymajcie za nas kciuki 5 października kiedy to w Krakowie zagramy nasz pierwszy wyjazdowy mecz.