Krispol pod lupą statystyka

AKTUALNOŚCI

Fani siatkówki w Lubinie odliczają już dni do pierwszych spotkań play off w 1. lidze. Na brak pracy nie narzeka statystyk zespołu Szymon Kostecki, który rozpracowuje naszego najbliższego rywala.
Szymon wyjaśnij zwykłym zjadaczom chleba na czym tak naprawdę polega praca statystyka w drużynie siatkarskiej?
– Mówiąc najprościej, statystyk przerabia każda akcję na liczby. Zapisuję każde zagranie, które kibic widzi na meczu na liczby, które potem analizuję i próbuję znaleźć słabe i mocne punkty rywala. Analiza dotyczy kilku spotkań rozegranych wcześniej. To są rzeczy, które w jakiś sposób są powtarzalne.
Najbliższy nasz rywal w bardzo ważnej drodze do PLS-u to Krispol Września. Co dziś okiem statystyka można powiedzieć o tym przeciwniku?
– To na pewno jest drużyna, której należy się obawiać. Może nie aż tak, żeby paraliżowała nasze poczynania na parkiecie. W momencie braku koncentracji Krispol może wykorzystać nasz słabszy dzień. Na pewno będą chcieli któryś z meczów w Lubinie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Siatkarze z Wrześni grają w miarę równo przez cały sezon. Oni praktycznie nie rozegrali żadnego słabego spotkania. Sami się o tym przekonaliśmy przegrywając we Wrześni. W Krispolu bardzo ważną rolę odgrywa atakujący Iglewski. To jest osoba, która atakuje 45 procent wszystkich piłek, które są na boisku. Od niego bardzo dużo zależy i na pewno skoncentrujemy się na tym, aby go wyłączyć z gry. Jeśli nam się to uda, to wówczas łatwiej może być o wygraną.

Mecze CM Lubin z Krispolem września w sobotę i niedzielę w hali SP14 o godzinie 17.00. Zapraszamy kibiców do gorącego dopingu.