Kryś: Przystąpimy do meczu mocno skoncentrowani

AKTUALNOŚCI

Jutro nasi siatkarze podejmą na własnym parkiecie AZS Politechnikę Warszawską. Mecz zostanie rozegrany w ramach 18. kolejki rundy zasadniczej PlusLigi.

Nasi przeciwnicy w swoim ostatnim meczu minionego roku pokonali 3:0 BBTS Bielsko-Biała. W dobrych nastrojach weszli więc w 2015. Warto również nadmienić, iż w pierwszym spotkaniu obu drużyn rozegranym w Warszawie Cuprum Lubin musiało uznać wyższość „młodych wilków” prowadzonych przez Jakuba Bednaruka. – Do Warszawy jechaliśmy z nastawieniem, żeby wygrać, jednak trafiliśmy na świetnie dysponowanych akademików. We własnej hali na pewno będziemy chcieli się zrewanżować za tę porażkę. Przystąpimy do meczu mocno skoncentrowani – mówi przed jutrzejszym meczem nasz libero Marcin Kryś. – Będziemy chcieli od początku narzucić własny styl gry, czego zabrakło pewnie w pierwszym pojedynku, i nie dać się rozwinąć młodym zawodnikom Politechniki – kontynuuje zawodnik.

Nasi siatkarze swój rok również zakończyli dobrze, odnosząc najpierw pucharowe zwycięstwo nad Ślepskiem Suwałki, a następnie pokonują Indykpol AZS Olsztyn w meczu PlusLigi. Forma Cuprum wydaje się nadal rosnąć, co pozwala patrzeć optymistycznie na nasze szanse w kolejnych spotkaniach. – Nasza dyspozycja w tym sezonie nie jest dla nas aż tak dużą niespodzianką. Mamy w swoich szeregach wielu doświadczonych i ogranych zawodników. Ciężko pracujemy na treningach, aby przynosiło to efekty – mówi Marcin Kryś. – Do każdego meczu staramy się podchodzić tak samo, z chęcią zwycięstwa. Każdy zdobyty punkt dodaje nam pewności siebie w tym, co robimy i mamy nadzieję, że jak najdłużej utrzymamy naszą obecną formę – kończy libero.

Przypomnijmy, że do gry nadal nie wrócił kontuzjowany Marcel Gromadowski. Do tej pory we wszystkich spotkaniach zastępował go świetnie się spisujący Szymon Romać. Uraz Marcela dał także szansę naszemu drugiemu libero – Marcinowi Krysiowi – na „wskoczenie” do meczowego składu. – Na pewno przykro mi jest z powodu kontuzji Marcela i mam nadzieje, że szybko do nas wróci – mówi sam zainteresowany. – Obecnie jestem w meczowej 12 i na pewno będę chciał pomóc drużynie jak najwięcej – kończy sympatyczny libero.

Jutrzejszy mecz odbędzie się w hali Regionalnego Centrum Sportowego przy ul. Odrodzenia 28B. Pierwszy gwizdek usłyszymy o godzinie 18:00. Mamy nadzieję, że pojawicie się tam wszyscy, aby tłumne dopingować naszych siatkarzy w walce o kolejne ligowe punkty! Zapraszamy :)