Kryś: W każdym meczu trzeba grać na 100%

AKTUALNOŚCI

Już dzisiaj nasi siatkarze rozegrają mecz 6. kolejki rundy zasadniczej PlusLigi. Tym razem ich przeciwnikiem w meczu wyjazdowym będzie BBTS Bielsko-Biała. Mecz zaplanowano na godzinę 18:00.

Poprzednie spotkanie „miedziowi” rozegrali na własnym parkiecie, mierząc się z Effectorem Kielce. Po ponad dwugodzinnym pojedynku zwycięscy z boiska schodzili gospodarze, notując na swoim koncie drugą z rzędu wygraną w stosunku 3:0. – Mecz z Kielcami nie był wcale taki łatwy, jak mógłby wskazywać wynik. Musieliśmy się mocno napracować, aby odnieść zwycięstwo za 3 punkty – mówi nasz libero Marcin Kryś. – Przede wszystkim mieliśmy kłopoty z tym, żeby dobrze „wejść” w ten mecz w pierwszym secie. Popełniliśmy w nim zbyt wiele błędów na początku i trzeba było gonić wynik. Potem jednak kontrolowaliśmy to spotkanie i wygraliśmy zasłużenie. Myślę, że liga się wyrównała i w każdym meczu trzeba grać na 100% swoich możliwości, gdyż nie ma w niej słabych zespołów – kontynuuje zawodnik.

Kolejnym przeciwnikiem „miedziowych” będzie BBTS Bielsko-Biała – zespół, który od zeszłego sezonu przeszedł znaczące zmiany, zaczynając od pozycji szkoleniowca. Działacze drużyny pożegnali się z Piotrem Gruszką. Zastąpił go Krzysztof Stelmach, który na ławce trenerskiej zasiada wraz z bratem Andrzejem pełniącym funkcję drugiego szkoleniowca. – BBTS Bielsko-Biała to już jest zupełnie inna drużyna niż rok temu. Z pewnością chcą powalczyć o wyższe miejsce w tabeli – komentuje lubiński libero. – We własnej hali będą bardzo groźni. W swoich szeregach mają kilku doświadczonych graczy i z pewnością nie będzie to dla nas łatwa przeprawa – kontynuuje nasz siatkarz.

Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 18:00. Po powrocie z Bielska-Białej nasi zawodnicy nie będą mieli zbyt wiele czas na odpoczynek. W sobotę bowiem wyruszą do Rzeszowa, gdzie w niedzielę w hali Podpromie zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski – Asseco Resovią. Potem czeka ich również wyjazdowy mecz z LOTOSem Treflem Gdańsk (mecz telewizyjny). Spotkania z pierwszą trójką zeszłego sezonu zakończą z kolei pojedynkiem z PGE Skrą Bełchatów na własnym parkiecie, który zaplanowano na 9. grudnia. – Myślę, ze nie mamy jakiegoś specjalnego nastawienia do tych zespołów. Staramy się koncentrować na każdym kolejnym meczu i dawać z siebie wszystko, gdyż każde spotkanie jest dla nas jednakowo ważne – mówi o kolejnych pojedynkach Marcin Kryś. – Przed sobą mamy spotkanie z Bielskiem i na tej drużynie obecnie się skupiamy. Na kolejne zespoły przyjdzie jeszcze czas – zakończył z uśmiechem siatkarz.

Zapraszamy dzisiaj do wspierania naszych „miedziowych” zawodników i trzymania za nich kciuków. Wszystkie ligowe punkty są bowiem na wagę złota. Korzystając z okazji, już teraz zapraszamy wszystkich naszych kibiców do nabywania biletów na mecz z PGE Skrą Bełchatów. Telewizja Polsat Sport zrezygnowała z transmitowania tego spotkania, więc zainteresowanie biletami jest ogromne. Kupujcie zatem wejściówki, póki jeszcze są :) Bilety dostępne są w cenie 30 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy) do nabycia przez Internet rcslubin.ticketik.pl lub w kasie squasha w hali widowiskowo-sportowe przy ul. Odrodzenia 28B (czynna od poniedziałku do piątku od 11:00 do 22:00, w weekendy od 13:00 do 22:00).

Bilety ulgowe:
– dzieci powyżej 7 roku życia i młodzież ucząca się (ważna legitymacja szkolna),
– studenci do 26 roku życia (ważna legitymacja studencka),
– emeryci i renciści (ważna legitymacja emeryta-rencisty).

Dzieci do 7 roku życia wchodzą na mecz bezpłatnie (bez wyznaczonego miejsca).