Kryś: Zapał dzieci do sportu jest taki sam

AKTUALNOŚCI

W piątek 15. maja na terenie Szkoły Podstawowej Nr 8 w Lubinie odbył się turniej eliminacyjny Orlik Volleymania 2015. Rozgrywki siatkówki dla dzieci szkół podstawowych zostały zorganizowane przez Siatkarski Ośrodek Szkolny w Lubinie znajdujący się w Zespole Szkół Sportowych oraz szkołę uczestniczącą w programie Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, czyli Szkołę Podstawową Nr 8.

Impreza odbyła się pod patronatem występującego w rozgrywkach PlusLigi klubu Cuprum Lubin, który wraz z Urzędem Miasta Lubina oraz Regionalnym Centrum Sportowym ufundował nagrody dla każdego uczestnika. W turnieju udział wzięło ponad 15 drużyn mieszanych (dziewczynki + chłopcy) a jego głównym celem było promowanie siatkówki a także zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Patrząc na tych młodych ludzi, wspominam swoje młodzieńcze lata i początki gry w siatkówkę. Czasy się co prawda zmieniły, ale zapał dzieci do sportu jest taki sam. Takie turnieje jeszcze go wzmagają i kibicuję temu, aby było ich więcej – komentuje Marcin Kryś, libero drużyny Cuprum Lubin, który był jednym z obserwatorów Volleymanii.

Turniej Volleymania nie jest pierwszym wprowadzonym przez Polski Związek Piłki Siatkowej. W Lubinie jednak była to pierwsza edycja tych rozgrywek eliminacyjnych. Inicjatywa taka pozwoli bardziej promować tę dyscyplinę zarówno w męskim jak i żeńskim wydaniu. Zwycięzcy z Lubina przechodzą do etapu makroregionalnego – przyznaje Daniel Dłużniakiewicz, szkoleniowiec SOS Lubin oraz młodzików Cuprum Lubin. Sędziami i obserwatorami imprezy był nie tylko Marcin Kryś – libero ekipy PlusLigi, ale także kilku jego kolegów z zespołu. Na miejscu pojawili się również zawodnicy Młodej Ligi i Młodzików. – To są początki tej młodzieży. Dla nich to świetny czas na ogrywanie się i zabawę z tą dyscypliną sportu. Siatkówka to w końcu sama przyjemność – komentuje Adrian Romać, atakujący drużyny Młodej Ligi Cuprum Lubin a prywatnie brat Szymona – atakującego ekipy seniorów oraz reprezentacji Polski.

Cieszymy się, że jako klub byliśmy w stanie przyczynić się do tak ciekawego eventu i mamy nadzieję, że te dzieciaki, które teraz wygrywają turnieje Volleymanii, będą kiedyś na tyle dobre, by zasilić najsilniejsze ekipy siatkarskie w kraju i na świecie. Powodzenia!