Łomacz: Największą bronią będzie cała drużyna

AKTUALNOŚCI

Dzisiaj nasi siatkarze rozegrają mecz 15. kolejki rundy zasadniczej. Na wyjeździe zmierzą się z AZSem Częstochowa.

W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej „miedziowi” podejmowali na własnym parkiecie AZS Politechnikę Warszawską. Siatkarze Cuprum postawili trudne warunki rywalowi i zanotowali na swoim koncie pewne i efektowne zwycięstwo 3:0. – W każdym meczu próbujemy złapać rytm i każdy mecz jest inny. Akurat z Warszawą udało się to od początku do końca – mówi kapitan naszej drużyny Grzegorz Łomacz. – Jeśli chodzi o styl gry to myślę, że już się wykreował w naszej drużynie, jednak na tle każdego przeciwnika na pewno będą odstępstwa – kontynuuje rozgrywający Cuprum i reprezentacji Polski.

Po raz kolejny w tym spotkaniu Grzegorz Łomacz bardzo chętnie korzystał z naszych środkowych, którzy spisywali się skutecznie przez całe spotkanie. Czy to zatem w tym momencie najmocniejsza broń Cuprum? – Środkowi są od początku naszą ogromną bronią i z tego się cieszymy. Pozostali zawodnicy jednak wcale im nie ustępują i największą bronią w najbliższych meczach będzie cała drużyna – opowiada rozgrywający.

Dzisiejszy przeciwnik Cuprum – AZS Częstochowa zajmuje obecnie 12. miejsce w PlusLigowej tabeli. Podopieczni Michała Bąkiewicza mają na swoim koncie cztery wygrane spotkania. Pierwszy mecz z „miedziowymi” rozegrany w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie zakończył się zwycięstwem lubinian. Nie było jednak łatwo, ponieważ do wygrania siatkarze trenera Cretu potrzebowali pięciu setów. – Obecnie jesteśmy w innej części sezonu i drużyny prezentują inny poziom niż na początku rozgrywek – mówi Grzegorz Łomacz przed popołudniowym pojedynkiem. – AZS Częstochowa gra bardzo ambitnie, Widać tam chęć pomocy w każdej sytuacji i walkę. Dzisiaj zagrają przed własną publicznością. Zapowiada się więc szalenie ciężki pojedynek. Jeśli nie zagramy razem, jako zespół to będziemy mieli ogromne problemy. Niemniej jednak przyjechaliśmy tu po zwycięstwo i będziemy robili wszystko, żeby zgarnąć pełną pulę – zakończył siatkarze „miedziowych”.

Początek spotkania obu zespołów zaplanowano na godzinę 17:00. Do Częstochowy wybrała się spora grupa naszych kibiców. Mamy więc nadzieję, że ich doping pomoże siatkarzom Cuprum odnieść zwycięstwo i zapisać na swoim koncie kolejne, także potrzebne punkty! Trzymamy kciuki :)