Maciej Gorzkiewicz o karierze sportowej

AKTUALNOŚCI

1. Jak przebiegała Twoja dotychczasowa kariera sportowa?
Myślę, że lepszym określeniem będzie przygoda. Zaczęła się w Metro Warszawa, potem na podstawie porozumienia między klubami cały rocznik został przekazany do MOS Wola Warszawa, gdzie udało nam się wywalczyć kilka medali w rozgrywkach juniorskich. Seniorską przygodę z siatkówką rozpocząłem w Stolarce Wołomin(pierwsza liga), potem była Avia Świdnik, Trefl Gdańsk, MUKS Joker Piła( wszystkie pierwsza liga), aż w końcu spędziłem rok w Politechnice Warszawskiej( PlusLiga) by znowu wystąpić na parkietach pierwszej ligi w KPS Siedlce, a obecnie jestem zawodnikiem Cuprum MUNDO Lubin.

2. Z jakim klubem osiągnąłeś największy sportowy sukces?
Swój największy sukces osiągnąłem w Politechnice Warszawskiej, zdobyliśmy srebrny medal Pucharu Challenge. Udało nam się w nim pokonać wyżej notowane zespoły, co było miłym zaskoczeniem.

3. Dlaczego zdecydowałeś się na grę w Cuprum MUNDO Lubin?
Cuprum to przede wszystkim stabilny finansowo i dobrze zorganizowany klub, co pozwala skupić się na stronie sportowej. Również aspiracje lubińskiego klubu są bardzo wysokie, jak chyba powszechnie wiadomo klub chce walczyć o PlusLigę. Wymienione atuty są chyba niepodważalne, tak więc mimo dużej odległości od rodzinnych stron, zdecydowałem się na grę w miedziowych.