Maciej Gorzkiewicz: Przygotowania do sezonu są jak choroba

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Wakacje zawodników Cuprum Lubin powoli dobiegają końca. Początkiem września przygotowania do nowego sezonu rozpocznie ekipa Miedziowych. Jeszcze przed ich rozpoczęciem zapytaliśmy się Maćka Gorzkiewicza, co będzie najważniejsze w trakcie treningów przed nowym sezonem. 

 

Całe lato spędziłeś na sportowo, ale była to zupełnie inna forma aktywności, czy ciężko ci będzie wrócić do treningów siatkarskich?

Maciej Gorzkiewicz: Powrót do treningów czysto siatkarskich bardzo cieszy, w końcu każdy z nas nie znalazł się tu gdzie jest przez przypadek. Ten powrót byłby jednak milszy, gdyby nie cała reszta dodatkowych bolesnych procesów temu towarzyszących. Ale podobno im bardziej boli w przygotowaniach, tym mniej w trakcie sezonu. Na pewno ważne też było jak każdy spędził, długą w tym roku, przerwę w rozgrywkach, po prostu z wiekiem ciało wybacza coraz miej zaniedbań.

 

Co najbardziej lubisz w przed sezonowych przygotowaniach, a którą ich część najchętniej byś pominął?
MG: Najbardziej w okresie przygotowawczym lubię… dni wolne. Tak poł żartem pół serio słyszałem gdzieś ostatnio, że przygotowania do sezonu są jak choroba, trzeba ją przebyć, trochę pocierpieć, żeby w rezultacie stać się mocniejszym.

 

Co według Ciebie będzie najważniejsze w trakcie przygotowań do nowego sezonu?
MG: Nie ma tu żadnych pięknych frazesów, ani złotych formuł. Liczy się rzetelna, mądra praca, fizyczna jak i integracja grupy. Wszystko to, żeby dać sobie szanse w nieodległej przyszłości na ewentualne dobre występy.

 

Na ile fakt, że od pierwszych treningów będziecie niemal w komplecie będzie dla was ułatwieniem na początku sezonu? I czy może to być jakiś handicap?
MG: Na pewno umożliwia to optymalne warunki przygotowań, jest nam dane od samego początku wypracowywać pewne schematy, poznać siebie na boisku i poza nim, ale czy jest to jednoznaczne z lepszym startem? Nie musi być. Zwiększamy perspektywę na dobry początek, jednak wszystkiemu towarzyszą też inne składowy elementy, niektóre nieprzewidywalne.